Ispanijos krepšininkės įveikė serbes ir finale gins Europos čempionių titulą

Belgrade vykstančiame Europos moterų krepšinio čempionate šeštadienį sužaistos pusfinalio antrosios rungtynės. Turnyro šeimininkė Serbijos rinktinė metė iššūkį nugalėtojos titulą gynusiai Ispanijai ir pralaimėjo viešnioms rezultatu 66:71 (11:21, 19:16, 20:21, 16:13).

Ispanijos moterų rinktinė įveikė Serbiją ir pateko į Europos čempionato finalą.<br>FIBA.com nuotr.

Jul 6, 2019, 11:37 PM, atnaujinta Jul 7, 2019, 11:31 AM

Iki šios dvikovos abi komandos žengė be pralaimėjimų.

Serbės pakeliui į pusfinalį įveikė Baltarusiją (55:53), nugalėjo Rusiją (77:63), laimėjo prieš Belgiją (70:66) ir sutriuškino Švediją (87:49, ketvirtfinalis).

Ispanės svo ruožtu ankstesnėse dvikovose pranoko Ukrainą (95:77), Didžiąją Britaniją (67:59), Latviją (59:56) ir Rusiją (78:54, ketvirtfinalis)

Rezultatas:

IspanijaSerbija – 71:66 (21:11, 16:19, 21:20, 13:16).

Ispanija: Astou Ndour 17, Anna Cruz 14, Laura Nicholls, Silvia Dominguez ir Marta Xargay po 10, Laura Gil ir Cristina Ouvina po 3, Maria Pina Tolosa ir Queralt Casas po 2 taškus.

Serbija: Jelena Brooks 17, Dajana Butulija ir Dragana Stankovič po 12, Ana Dabovič 9, Aleksandra Crvendakič 8, Sonja Petrovič 6, Nevena Jovanovič 2 taškai.

Kitoje pusfinalio poroje susitiko Prancūzija ir Didžioji Britanija, o pergalę šventė prancūzės 63:56.

Čempionių titulą gina Ispanijos krepšininkės, kurios prieš dvejus metus finale nugalėjo Prancūziją.

Tuomet bronza atiteko belgėms, kurios rungtynėse dėl trečiosios vietos pranoko Graikiją.

Ispanės kaip ir rusės auksą iškovojo tris kartus. Prancūzijos komanda Europos čempione tapo dusyk. Iš pirmenybėse dalyvusių ekipų po kartą Europos čempionato nugalėtojomis yra tapusios Serbijos, Čekijos, Italijos ir Ukrainos rinktinės.

Beje, net 21 kartą Europos čempione tapo dabar jau neegzistuojančios Sovietų Sąjungos rinktinė.