Medalių viltys subliuško: Lietuvos jauniai per pratęsimą suklupo Europos čempionato ketvirtfinalyje

Ketvirtadienį Lietuvos jaunių (iki 18-os metų) krepšinio rinktinė stojo į kovą Europos čempionato ketvirtfinalyje su Graikijos komanda.

Lietuvos jaunieji krepšininkai po pratęsimo pralaimėjo graikams.<br>FIBA.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Aug 1, 2019, 9:00 PM, atnaujinta Aug 1, 2019, 11:31 PM

Po dramatiškos kovos, kurioje prireikė pratęsimo, lietuviai 66:70 (12:14, 14:7, 13:21, 16:13, pratęsimas 11:15) pralaimėjo savo varžovams ir nepateko į pusfinalį.

Rungtynės prasidėjo apylygiu žaidimu ir nei viena komanda per pirmas 10 minučių neįgijo solidesnio pranašumo. Vis tik antrasis ketvirtis priklausė lietuviams ir šie prieš pertrauką susikrovė 5 taškų persvarą.

Tačiau šeimininkų komanda antroje rungtynių dalyje ėmė žaisti agresyviau ir netrukus ne tik išlygino rezultatą, tačiau ir jį persvėrė. Lemiamas ketvirtis klostėsi dramatiškai ir kova vyko taškas į tašką.

Galiausiai paskutinėje atakoje graikai išlygino rezultatą ir komandoms prireikė pratęsimo. Jame pranašesni buvo graikai ir nugalėjo lietuvius.

Lietuva U18: Ąžuolas Tubutis 23, Adomas Sidarevičius 14, Dovydas Rimkus ir LUkas Kreišmontas po 8, Laurynas Vaištartas 5, Augustas Marčiulionis ir Adas Šimonis po 4 taškus.

Graikija U18: Nikolaos Rogkavopoulos 25, Aristotelis Sotiriou 10, Alexandros Nikolaidis 9, Zoisas Karampelas 8 taškai.

Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai sunkiai pradėjo čempionatą ir jį pradėjo dviem nesėkmėmis. Vėliau lietuviai įveikė Juodkalnijos bendraamžius, o aštuntfinalyje po dramatiškos kovos patiesė Serbijos krepšininkus.

Šeimininkų komanda pusfinalyje susikaus su bendraamžiais iš Ispanijos.

Lietuviai čempionate pratęs kovą dėl 5-osios vietos ir šeštadienį susikaus su Rusijos krepšininkais.