Pergalės skonį LKL pajutę „Šiauliai“ Kėdainiuose pranoko „Nevėžį“

[[ge:lrytas:lrytas:12169231]]

Šiaulių krepšininkai iškovojo antrąją pergalę iš eilės.<br>G.Šiupario nuotr.

Oct 13, 2019, 4:53 PM, atnaujinta Oct 14, 2019, 11:17 AM

Kėdainių „Nevėžis“ sekmadienį savo aikštėje priėmė Šiaulių „Šiaulius“. Tai buvo LKL penktojo turo dvikova. Pergalę rezultatu 98:85 (21:22, 26:25, 26:11, 25:27) šventė „Šiauliai“.

Šeimininkams LKL pirmenybių pradžia nebuvo pati sėkmingiausia. Kėdainiečiai yra iškovoję 1 pergalę ir patyrę 4 pralaimėjimus, o šiauliečiai savo padėtį pataisė ir dabar turi 2 pergales ir 3 pralaimėjimus

Neveltui prieš tai vykusiame LKL ture Antano Sireikos auklėtiniai svečiuose pranoko vieną šalies čempionato favoritų Klaipėdos „Neptūną“ (90:94).

„Nevėžį“ pražudė tragiškai sužaistas trečiasis kėlinys (11:26) ir iš šios duobės šaimininkai išsikapstyti nesugebėjo.

Prieš ilgąją pertrauką rezultatas buvo lygus 47:47. Apčiuopiamą pranašumą svečiai susikrovė trečiajame kėlinyje, kurį laimėjo 26:11.

Puikiai rungtynėse atrodęs Kevinas Hardy žiūrovus lepino įspūdingais dėjimais ir surinko 15 taškų, atkovojo 6 ir perėmė 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko +28 naudingumo balus.

Tuo metu praėjusios savaitės MVP Rokas Gustys prie pergalės prisidėjo dvigubu dubliu. Aukštaūgis surinko 14 taškų, atkovojo 10 kamuolių, išprovokavo 8 pražangas ir surinko +24 naudingumo balus.

„Šiauliams“ pirmoje rungtynių dalyje visiškai pavyko išjungti „Nevėžio“ lyderį Lauryną Beliauską, kuris per pirmus du kėlinius liko be taškų.

Vis dėlto, „Nevėžio“ ekipoje iki pertraukos buvo kam rinkti taškus ir be snaiperio. Varžovų lyderį išjungę „Šiauliai“ vis tiek praleido 47 taškus ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus (47:47).

Po pertraukos svečiai iš Šiaulių surengė spurtą 13:5 ir sugebėjo kiek atitrūkti nuo savo varžovų (60:52). Trečiojo ketvirčio pabaigoje K.Hardy vedami „Šiauliai“ susikrovė ir dviženklį pranašumą ir prieš lemiamą ketvirtį nutolo nuo savo varžovų (73:58).

Rungtynių pabaigoje „Nevėžis“ dar buvo priartėjęs iki 10 taškų (74:84), tačiau atkurti intrigos kėdainiškiams nepavyko.

„Šiauliai“ be priekaištų gynyboje prieš L.Beliauską dirbo ir po ilgosios pertraukos. Snaiperis per 24 minutes pelnė 3 taškus (0/2 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), surinko 0 naudingumo balų ir sužaidė prasčiausias sezono rungtynes.

L.Beliausko prastą vakarą kompensavo geriausią sezono susitikimą sužaidęs ir asmeninį rezultatyvumo rekordą pakartojęs Julius Kazakauskas, kuris surinko 17 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

Rezultatas:

„Nevėžis“ (1/4) – „Šiauliai“ (2/3) – 85:98 (22:21, 25:26, 11:26, 27:25).

„Nevėžis“: Julius Kazakauskas, 17 Arminas Urbutis (9 atk. kam.) ir Georgios Kalaitzakis po 15, Panagiotis Kalaitzakis 12, Viny Okouo 8, Jaelanas Sanfordas 7, Ignas Labutis 5, Laurynas Beliauskas ir Matas Jucikas po 3 taškus

„Šiauliai“: Kevinas Hardy 15, Antanas Udras, Akeemas Wrightas ir Rokas Gustys (10 atk. kam.) po 14, Evaldas Šaulys 12, Aurimas Urbonas 11, Davis Gekis 8, Justas Furmanavičius 6, Keronas DeShieldsas ir Benas Griciūnas po 2 taškus.

„Džiaugiuosi jo pažanga, – K.Hardy pasirodymą komentavo Antanas Sireika. – Esu jam sakęs, kad treniruotėse aš jam esu tik vadovas. Jis turi neeilinius sugebėjimus ir žaidžiant jam nereikia visą laiką žiūrėti į mane ir klausti, kokį derinį daryti. Aš visada pabrėžiu, kad jeigu yra galimybė dėti iš viršaus, tai tegul ir deda. Ir jis kiekvienom rungtynėms dedasi tai į galvą, kad juo yra pasitikima, kad jis gali imtis iniciatyvos.“

„Pralaimėjome rungtynes, kadangi visiškai nesigynėme, – spaudos konferenciją pradėjo Marius Kiltinavičius. – Ne kiek komandiškai nesigynėme, o kiek nesugebėjome apsiginti vienas prieš vieną. Gynyboje nebuvo vyriškumo, fiziškumo. Taip pat darėme daug žioplių klaidų. Leidome pelnyti daug lengvų taškų. Tiesiog „Šiauliai“ žaidė vyriškai, o mes – vaikiškai.“