EUROLYGA 2023

Vienas „B tribūnos“ lyderių apie skanduotę „Pirmyn, vilniečiai“ ir rungtynių su „Žalgiriu“ reikšmę

Penktajame šio sezono RYTO podkasto epizode pokalbis su ilgamečiu Vilniaus „Ryto“ fanu Tomu, vienu iš „B tribūnos“ lyderių. Klausytojų dėmesiui – istorijos apie komandos palaikymą ir fanų pasirengimą rungtynėms, santykius su žaidėjais, požiūrį į Kauno „Žalgirį“, keiksmus ir pirotechniką.

Ryto podkastas su vienu fanų lyderių Tomu.<br>Organizatorių nuotr.
Ryto podkastas su vienu fanų lyderių Tomu.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 23, 2019, 4:39 PM, atnaujinta Nov 23, 2019, 4:43 PM

Apie pirmąjį kartą su „B tribūna“

Kiek save atsimenu, tai esu už „Rytą“ nuo vaikystės. Pirmasis atsiminimas su „B tribūna“ buvo 2009 m. LKF taurė Panevėžyje. Į tas rungtynes važiavome su šeima ir sėdėjome viršuje, o aš buvau su „Ryto“ šaliku. Antrajame kėlinyje šalia sėdintis žmogus pasakė, jog mes čia „Ryto“ nemėgstame.

Aš galvoju tada man tikriausiai reikia eiti prie tų aktyviųjų fanų, „B tribūnos“. Jų buvo visai nemažai, gal 200 žmonių ir po ilgosios pertraukos ten nuėjau. Mokėjau visas dainas ir tai turbūt natūralu, jeigu eini į namų rungtynes. Aš ten atėjau, o tada tas fantastiškas (Mindaugo) Lukauskio metimas iš kampo, pergalė, visi čiuožia per treką. Kažkoks „B tribūnos“ narys mane paėmė už nugaros ir pradėjo sukti, buvo tokia euforija.

Apie naujų žmonių pritraukimą

Dėl naujų žmonių mes stengiamės padaryti tam tikras akcijas, kurios būtų matomos. (Norime) parodyti, kad mes nemiegame. Prieš šį sezoną turėjome išsinuomavę laivą ir plaukėme Neries upe. Tai buvo toks šou elementas, norint pritraukti naujų žmonių. Praėjusį sezoną sukūrėme reklaminį video, anksčiau tie metodai būdavo paprastesni.

Skanduotė „Pirmyn, vilniečiai“

Su „Pirmyn, vilniečiai“ yra labai įdomi istorija. Mes turėjome šią skanduotę tarp savęs jau seniai, gal nuo 2010 metų. Aš ar kiti jaunesni „B tribūnos“ nariai labai domimės tuo, kas vyksta užsienyje. Ir kažkokius pavyzdžius tu imi iš geriausių. Mes matėm, kad futbole, ypač Vokietijoje, yra sukuriamas ryšys tarp žaidėjų ir fanų su bendra skanduote.

O prasidėjo viskas nuo to, jog prieš 5 metus susėdom su Martynu Purliu, tuometiniu klubo darbuotoju. Mes sakome, kad reikėtų kažko tokio, kas suvienytų visus fanus bei žaidėjus. Mes rodėme pavyzdžius, bandėme įtikinėti, kad tai gera idėja.

Ir po kažkiek laiko jis sako: „Pabandome“. Pradžioje tai darėme tik po pergalių ir tai (šį skanduotė) prigijo pakankamai sunkiai. Tačiau po truputį arena ir žaidėjai vis aktyviau skanduodavo, buvo žaidėjų, kuriems žiauriai patiko. Galiausiai tai tapo tradicija ir tikrai džiaugiamės, kad viskas taip išsivystė. Ir dabar, po kiekvienų rungtynių, net po pralaimėtų, (darome tai). Nesvarbu ar laimėjome, ar pralaimėjome, turime išlikti kartu.

Apie „Ryto“ ir „Žalgirio“ derbį

Nereikia galvoti, jog derbis yra tik dėl rezultato. Galima sakyti, jog derbis „Rytas“ – „Žalgiris“ yra istorinis. Jis apima daug sričių. Kai „Rytas“ žaidžia Kaune, ten susirenka daugiausiai žiūrovų, (tas pats būna) kai „Žalgiris“ žaidžia Vilniuje.

Lygiai taip pat „Žalgirio“ fanų daugiausiai atvažiuoja į Vilnių, o mūsų atvažiuodavo į Kauną. Tas derbis egzistuoja ir ta priešprieša, sveika konkurencija, skatina lygos populiarumą ir komandos turi naudos. Todėl nereikia naikinti to, kas egzistuoja Lietuvos krepšinyje.

Įsimintiniausia kelionė

Man labai įsiminė viena mano pirmų išvykų į Barseloną. Jie turi neblogus krepšinio fanus. Kai mes ten atėjome (į areną), buvo galima matyti, kad Ispanijos policija yra viena radikaliausių ir turinčių daugiausiai teisių savo sistemoje. Mes Barselonoje turėjome savo sektorių ir norėjome pasidaryti nuotrauką atsiminimui, jog vėliau aprašyti išvyką.

Ėjo žmogus fotografuoti, tačiau atbėgo policininkas, pradėjo jį stumdyti ir sakyti, kad čia negalima žengti į šią zoną. Viskas įvyko per kelias sekundes. Subėgo daug policininkų, norėjo nupjauti mūsų vėliavą. Išsitraukė peilį, norėjo pjauti, bet mes spėjome vėliavą patraukti. Tai buvo labai įsimintinas dalykas, nes tai man buvo, berods, antroji išvyka ir aš buvau nustebęs, kaip visa tai vyksta ir kaip kyla tie konfliktai Ispanijoje.

Apie santykius su žaidėjais

Tų įvykių yra buvę ir aikštėje, ir už jos ribų. (Dovydas) Redikas ar Stepas (Babrauskas) kartu su mumis degė fajerius „Siemens“ arenoje. Po poros metų komanda žaidė Druskininkuose priešsezonines rungtynes ir Stepas atėjo po rungtynių, užvedė dainą mums. Esame kvietę krepšininkus kartu su mumis pabūti per gimtadienį, tai turėjome protmūšį kartu su jais, tai buvo toks smagus laikas, nes parengėme patys protmūšį ir buvo pora žaidėjų komandų jame. Smagiai praleidom laiką.

Dar yra buvę tokių juokingų nutikimų, kuomet Robertas Štelmaheris ir Haris Mujezinovičius, po Latvijoje pralaimėtų rungtynių nusivedė visus fanus į barą. Man atrodo, kad tai buvo R.Štelmaherio baras ir jis visus vaišino.

Ryto pokastas:

Ryto podkaste Tomas kalbėjo apie: pradžią „B tribūnoje“ (00:19 – 02:47); pasiruošimą rungtynėms ir „choreo“ (02:48 – 11:05); naujų žmonių pritraukimą į rungtynes (11:06 – 13:10); svarbiausius palaikymo aspektus „B tribūnoje“ (13:11 – 21:32); skanduotę „Pirmyn, vilniečiai“ (21:34 – 25:08); santykius su LKL (25:09 – 31:30); santykius su Kauno „Žalgiriu“ (32:32 – 38:35); „Ryto“ jaunimą (38:37 – 42:50); skanduotes arenoje (42:52 – 46:05); įsimintiniausią kelionę (46:08 – 50:38); įvykius su žaidėjais (50:42 – 52:53) ir atsakė į fanų klausimus (53:00 – 01:00:45)

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.