Dramatiška pergalė Klaipėdoje „Neptūnui“ atvėrė duris į KMT pusfinalį

[[ge:lrytas:lrytas:13603172]]

Klaipėdos „Neptūno“ pateko į Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą.<br>G.Šiupario nuotr.
Klaipėdos „Neptūno“ pateko į Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą.<br>bcneptunas.lt nuotr.
Klaipėdos „Neptūno“ pateko į Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą.<br>FIBA.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Feb 11, 2020, 5:54 PM, atnaujinta Feb 11, 2020, 8:44 PM

Klaipėdos „Neptūnas“ namuose po dramatiškos įveikė Alytaus „Sintek-Dzūkija“ krepšininkus bei pateko į „Švyturio“ arenoje artėjantį savaitgalį vyksiantį Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą.

Juricos Žužos kariauna pergalę šventė 73:72 (23:24, 13:17, 20:11, 17:20). Pirmąjį susitikimą Alytuje klaipėdiečiai laimėjo 92:89, tad bendra dvejų rungtynių serijos persvara – 4 taškai.

Lėtai rungtynes pradėję ir alytiškių tolimų metimų nesulaikę šeimininkai dvikovos pradžioje įkrito į dviženklę duobę 5:16, kurią iki pirmojo kėlinio pabaigos sumenkino iki minimalaus deficito 23:24.

Osvaldo Olisevičiaus metimų pakylėta uostamiesčio ekipa antrojo ketvirčio viduryje išsiveržė į priekį, tačiau po 20 minučių mėlynai balti atsiliko 36:41.

„Neptūno“ po ilgosios pertraukos vienu metu turėtą 9 taškų skirtumą panaikino ir po Martyno Mažeikos baudų metimų prieš lemiamą ketvirtį įgijo 4 taškų pranašumą.

Ketvirtojo kėlinio taškų sąskaitą klaipėdiečiai atsidarė praėjus daugiau nei 2 minutėms, kai dvitaškį pelnė Simas Galdikas, o dramatiška kova klostėsi iki pat susitikimo pabaigos.

„Neptūnas“ turėjo penkių taškų pranašumą, tačiau Chauncey Collinso ir Artūro Jomanto metimai paskutinę rungtynių minutę rezultatą išlygino.

Deivido Gailiaus metimas tikslo nepasiekė, kamuolys aikštelę paliko nuo klaipėdiečių, tačiau kitoje atakoje alytiškiai nespėjo išsimesti kamuolio per 5 sekundes, taip leidę šeimininkams švęsti pergalę.

„Neptūno“ lyderiu šio vakaro rungtynėse buvo O.Olisevičius, per 24 minutes pelnęs 24 taškus (5/9 dvit., 4/9 trit., 2/2 baud.). Alytaus ekipos gretose išsiskyrė pusė komandos taškų (36) surinkęs Chauncey Collinsas.

Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalis vyks šeštadienį „Švyturio“ arenoje, o klaipėdiečių varžovais taps Vilniaus „Ryto“ bei Utenos „Juventus“ poros nugalėtoja.

„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 24 (4/9 trit.), Martynas Mažeika 13, Deividas Gailius 10.

„Sintek-Dzūkija“: Chauncey Collinsas 36 (9/13 trit.), Artūras Jomantas 13, Gabe‘as DeVoe 11.