Rusijos žvaigždžių mačą įspūdingu rezultatu laimėjo R. Kurtinaičio komanda

Sekmadienį VTB lygos „Visų žvaigždžių“ rungtynės baigėsi ne tik po pratęsimo, bet ir rekordiniu skirtumu. Po papildomų penkių minučių Pasaulio rinktinė, vedama trenerio Rimo Kurtinaičio, 164:162 (37:38, 45:41, 28:35, 37:33, 17:15) palaužė geriausius vietinius žaidėjus, kuriems vadovavo Jevgenijus Pašutinas.

Rimas Kurtinaitis ir Aleksejus Švedas<br>VTB league. nuotr.
Rimas Kurtinaitis<br>VTB league. nuotr.

2020-02-16 21:38, atnaujinta 2020-02-16 22:21

Rusijos rinktinė galėjo ir laimėti, tačiau paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis Aleksejus Švedas pataikė tik vieną baudos metimą iš trijų: keturi kėliniai baigėsi 147:147.

Papildomoje atkarpoje sėkmė jau buvo užsieniečių pusėje. Tai rekordinis tokio lygio varžybų rezultatas, nes anksčiau rezultatyviausias „Visų žvaigždžių“ mačas pasibaigė 131:121. Tai buvo pirmoji surengta VTB žvaigždžių diena Sočyje.

Prie pergalės svariai prisidėjo ir abu Rimo Kurtinaičio treniruojamos Pasaulio rinktinės lietuviai. Mindaugas Kuzminskas per 18 minučių pelnė 14 taškų (4/4 dvitaškių, 2/5 tritaškių), atkovojo kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir surinko 15 naudingumo balų.

Adas Juškevičius per 22 minutes pelnė 12 taškų (0/3 dvitaškių, 4/7 tritaškių), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo, perėmė 4 kamuolius ir surinko 12 naudingumo balų.

Šiame mače ryškiausiai žibėjo Eurolygos žvaigždės. A.Švedas iš viso pelnė net 42 taškus, o Mike‘as Jamesas jam atsakė 34 taškai. Vis dėlto mačo geriausiu krepšininku pripažintas A.Švedas, nors jo oponentas buvo naudingesnis ir nusinešė pergalę.

Tuo tarpu tritaškių konkurse triumfavo ir titulą apgynė veteranas Vitalijus Fridzonas, kuriam buvo įteiktas 6,9 tūkst. eurų piniginis prizas. Dėjimų konkursą laimėjo devyniolikmetis Aleksandras Pateniovas.