Neišgelbėjo net A. Švedo šou: R. Kurtinaitis Eurolygoje lieka be pergalių

[[ge:lrytas:lrytas:16823054]]

A.Švedas neišgelbėjo savo komandos.<br>Scanpix nuotr.

Oct 23, 2020, 7:55 PM, atnaujinta Oct 23, 2020, 11:01 PM

Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ ekipa (0/5) Eurolygos turnyre lieka be pergalių. Penktadienį vykusiose rungtynėse Rusijos klubas po pratęsimo 87:89 (18:16, 15:20, 22:22, 26:23, 6:8) nusileido Tel Avivo „Maccabi“ (2/3) komandai.

Iki šiol problemų dėl sudėties turėjęs R.Kurtinaitis šioje dvikovoje sulaukė praktiškai visų žaidėjų pagalbos. Akistatą sėkmingiau pradėję „Chimki“ krepšininkai pirmojo kėlinio pradžioje įgijo ankstyvą persvarą ir vienu metu pirmavo dviženkliu pranašumu 12:2.

Tačiau svečiai iš Izraelio atsakė sėkmingu spurtu ir po pirmųjų dešimties minučių „Chimki“ turėjo vos dviejų taškų persvarą 18:16.

Antrajame kėlinyje kiek labiau sekėsi „Maccabi“ klubui. Rezultatą persvėrę svečiai pranašumą išsaugojo iki pat ketvirčio pabaigos (33:36).

Po pertraukos vyko permaininga kova. Nors trečiajame kėlinyje geriau startavo R.Kurtinaičio kariauna, tačiau Izraelio klubas atsakė sėkmingomis atakomis ir po trijų kėlinių nežymiu pranašumu vis dar džiaugėsi svečiai (58:55).

Ketvirtąjį kėlinį „Chimki“ komanda pradėjo atkarpa 9:0, visgi įgautu pranašumu aikštelės šeimininkai ilgai nesidžiaugė – Ante Žižičiaus ir Tylerio Dorsey vedama „Maccabi“ įpusėjus kėliniui vėl įsiveržė į priekį (64:65).

Aikštelės šeimininkus vėl į priekį truktelėjo Aleksejus Švedas ir Janis Timma. Likus žaisti dvi minutes „Chimki“ pirmavo 78:73.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus pusei minutės Scottie Wilbekinui pavyko sušvelninti deficitą (81:78). „Chimki“ komandai nepavyko sėkmingai užpulti varžovų krepšinio, o kitą ataką rezultatą tolimu metimu išlygino Tyleris Dorsey (81:81). Paskutinis A.Švedo tolimas metimas skriejo pro šalį ir komandos keliavo į pratęsimą.

Didžiąją pratęsimo dalį komandos keitėsi netaikliais metimais. Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes „Maccabi“ klubui pavyko įgyti neženklų pranašumą (85:87). Per likusį laiką komandos apsikeitė taikliais baudų metimais.

Likus 10 sek. S.Wilbekinas pataikė vos vieną baudos metimą, tačiau „Chimki“ nesėkmingai atakavo varžovų krepšį ir pralaimėjo rungtynes.

„Chimki“ komandos neišgelbėjo ir puikias rungtynes žaidęs A.Švedas, kuris įmetė 32 taškus (3/11 dvit., 6/12 trit., 8/8 baud. metim.) bei atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir iš viso surinko 28 naudingumo balus.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 32 (6/12 trit., 11 rez. perd., 28 naud. bal.), Gregas Monroe 15 (16 min., 6 atk. kam.), Devinas Bookeris 14 (12 atk. kam.)

„Maccabi“: Tyleris Dorsey 26 (8/13 trit.), Ante Žižičius 16 (5 atk. kam.), Angelo Caloiaro 15 (10 atk. kam.), Scottie Wilbekinas 12 (6 rez. perd., 4 per. kam.).