Eurolygoje – įspūdingai lemiamu metu atsitiesusios Š. Jasikevičiaus kariaunos pergalė

Penktadienio vakarą Eurolygoje susitiko dvi Ispanijos komandos, kurių gretose netrūksta lietuvių. Vitorijos „Baskonia“ (2/2), kurių gretose žaidžia Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis, namuose priėmė Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą „Barcelona“ (5/1) klubą.

Šarūno Jasikevičiaus kariauna iškovojo pergalę išvykoje.<br>Zuma/Scanpix nuotr.

Oct 30, 2020, 9:20 PM, atnaujinta Oct 31, 2020, 10:21 AM

Po įtemptos dvikovos pergalę 72:71 (20:19, 19:18, 19:19, 14:15) iškovojo „Barcelona“ krepšininkai.

Rungtynės Vitorijoje prasidėjo visiškai lygiu žaidimu. Iki pertraukos komandos žaidė taškas į tašką ir nei viena negalėjo pasigirti didesniu pranašumu. Po 20-ies žaidimo minučių nedidelę persvarą turėjo Š.Jasikevičiaus kariauna – 39:37.

Po pertraukos „Barcelona“ perėmė iniciatyvą ir baigiantis trečiajam kėliniui sugebėjo atitrūkti 56:48, tačiau „Baskonia“ per kelias paskutines atakas prieš lemiamą ketvirtį sumažino atsilikimą iki 2 taškų – 56:58.

Ketvirtąjį kėlinį „Baskonia“ pradėjo spurtu 7:0 ir sužaidus vos daugiau nei dvi minutes Š.Jasikevičius griebėsi minutinės pertraukėlės. Tačiau vaizdas aikštėje nesikeitė ir šeimininkai pelnė dar 6 be atsako (69:58).

Tačiau „Barcelona“ komanda pasiduoti neketino. Likus žaisti mažiau nei 1 minutę po Brandono Davieso dvitaškio ir Kyle'o Kurico tritaškio „Barcelona“ sugebėjo sumažinti atsilikimą iki minimumo – 70:71. Kitos atakos metu kamuolį perėmė Alexas Abrinesas ir persvėrė rezultatą „Barcelona“ naudai.

Vėliau sekė klaidų virtinė, o  „Baskonia“ paskutinėmis sekundėmis galėjo išplėšti pergalę, tačiau Nikola Mirotičius išrašė bloką varžovui.

R.Giedraitis pralaimėtojų gretose per 18 minučių pelnė 4 taškus, o T.Sedekerskis per 4 minutes pasižymėjo vienu taikliu baudos metimu.

„Baskonia“: Zoranas Dragičius 15, Achille Polonara 14, Youssupha Fallas 11, Tonye Jekiri 10 taškų.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 18, Brandonas Daviesas 12, Alexas Abrinesas 10, Kyle'as Kuricas 9 taškai.