Žinutė „Žalgiriui“ iš Vitorijos – „Zenit“ bus labai kietas riešutas

Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipa ketvirtadienį svečiuosis Kaune, ji pirmadienį nuvyko į Vitoriją, kur sužaidė atidėtas Eurolygos rungtynes. Ir repeticija neatkarto. Nors kelis kartus rusai buvo patekę į nedideles duobes, tačiau galiausiai „Zenit“ šventė pergalę 77:70 (10:13, 24:15, 22:23, 21:19). Rusijos ekipa pergalėmis susilygino su žalgiriečiais.

basket-fczenit.ru nuotr.
Artūras Gudaitis prie Rusijos klubo pergalės prisidėjo rezultatyviu žaidimu.<br>Imago/Scanpix nuotr.
A.Gudaitis su „Zenit“ ekipa<br> twitter.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Nov 23, 2020, 8:32 PM, atnaujinta Nov 23, 2020, 11:34 PM

Nors šeimininkai ir geriau pradėjo akistatą, „Baskonia“ ekipai pabėgti nepavyko, nors ir turėjo ir 7 taškų pranašumą – 17:10.

A.Gudaičio ir buvusio žalgiriečio Kevino Pangoso pastangomis „Zenit“ ne tik pasivijo Vitorijos ekipą, tačiau spurtavo 7:0 ir po dviejų ketvirčių pirmavo 34:28.

Trečiame kėlinyje rusų ekipa pateko į duobę – pralaimėjo atkarpą 4:14 ir jau pati privalėjo vytis 38:42.

Vis dėlto ir tai neišmušė Rusijos atstovų iš vėžių – jie prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 56:51.

Likus kovoti 7 minutes „Zenit“ įgijo didžiausią persvarą – 64:53, o priešpaskutinę minutę Sankt Peterburgo klubas turėjo saugų atstumą 73:63.

Ir toliau gerą formą demonstruojantis A. Gudaitis solidžiai prisidėjo prie pergalės – per 22 minutes  pelnė 13 taškų (4/6 dvitaškių, 5/5 baudų metimų), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 22 naudingumo balus.

Vitorijos klubo vienas iš lyderių R.Giedraitis per 31 minutę surinko 15 taškų (2/2 dvitaškių, 3/7 tritaškių, 2/2 baudų metimų), atkovojo 4 ir perėmė bei prarado po kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, 3 sykius prasižengė bei surinko 16 naudingumo balų.

Tadas Sedekerskis per 8 minutes taškų nepelnė.

„Baskonia“: Rokas Giedraitis 15 (3/7 trit.), Luca Vildoza 11 (6 rez. perd.), Zoranas Dragičius 9.

„Zenit“: Matuešas Ponitka 18 (8 atk. kam., 9/11 baud.), Alexas Poythressas 13, Artūras Gudaitis 13 (7 atk. kam.).

Dėl Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipoje siautėjusio koronaviruso, kuris privertė izoliuotis visą ekipą, Eurolygoje buvo nesužaistos šių komandų dvikova. Mačas buvo perkeltas į lapkričio 23-iąją ir žaidžiamas pirmadienį.

Tiek „Baskonia“, tiek ir „Zenit“ ekipa iki pirmadienio savo sąskaitoje turėjo po 4 laimėjimus, tik Rusijos klubas, kuriam atstovauja Artūras Gudaitis, buvo sužaidęs iš viso 6 akistatas, o ispanai – dviem daugiau.

Praėjusiame ture Sankt Peterburgo atstovai įveikė Berlyno ALBA 73:66, o „Baskonia“ sutriuškino Atėnų „Panathinaikos“ 93:72.

Šią savaitę „Zenit“ dar žais vieną mačą ir atvyks į Kauną pas „Žalgirio“ krepšininkus.