„Ryto“ žaidimą pagyvinęs A. Marčiulionis – apie prisiimtą iniciatyvą ir pagarbą komandos draugui

„Džiugu, kad parodėme charakterį, greitai sugrįžome į rungtynes. Vėliau turėjome progų laimėti, bet nepasinaudojome“, – po pralaimėtos dvikovos FIBA Čempionų lygoje teigė Augustas Marčiulionis.

Vilniaus komanda namuose pralaimėjo VEF krepšininkams.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (28)

Dec 8, 2020, 10:43 PM, atnaujinta Dec 9, 2020, 2:28 PM

Vilniaus „Ryto“ (1/2) komanda namuose neatsilaikė prieš Rygos VEF (2/1) krepšininkus ir antradienį šiems pralaimėjo 81:85 (12:28, 33:14, 18:18, 18:25). Ši nesėkmė sostinės klubą nustūmė į paskutinę E grupės vietą.

Šiose dvikoje sostinė komanda vertėsi be Andrew Goudelocko, Ryano Boetrighto, Arno Butkevičiaus ir Roko Gusčio. Tiesa, komandai svariai padėjo tik prieš dvikovą į Lietuvą parvykęs Maurice'as Ndouras.

Rungtynes „Ryto“ krepšininkai pradėjo tarsi pratęsdami savaitgalį patirtą košmarą Kaune. Įpusėjus kėliniui VEF ne tik pirmavo 17 taškų skirtumu, tačiau vilniečiams buvo leidę įmesti vos 2 taškus.

Vėliau „Ryto“ puolimas kiek atsigavo, tačiau po 10-ies minučių švieslentėje degė neguodžiantys skaičiai – 12:28.

Tačiau vaizdas aikštėje antrajame kėlinyje kardinaliai pasikeitė. Donaldo Kairio auklėtiniai net tik sugebėjo panaikinti deficitą, bet ir prieš pertrauką susikrovė nedidelį pranašumą – 45:42.

„Galbūt atsirado toks pyktis ant savęs, jog negalime taip žaisti. Vėliau pagyvėjo atsarginių žaidėjų suoliukas, pamatėme, kad galime žaisti, buvo geros emocijos, tai ir tęsėme savo žaidimą toliau. Reikėjo to vieno perimto kamuolio ir užsivedėme. Manau, kad tai buvo vienas geriausių mūsų sužaistų kėlinių šį sezoną“, – apie įspūdingą atkarpą, kurią „Rytas“ laimėjo 33:14, kalbėjo A.Marčiulionis.

Po pertraukos „Rytas“ ėmė didinti pranašumą, tačiau trečiojo kėlinio pabaigoje VEF sugebėjo atstatyti 3 taškų deficitą – 60:63.

Ketvirtajame kėlinyje kova užvirė taškas į tašką, tačiau VEF komanda, vedama Kyle'o Allmano, ėmė po truputį tolti. Likus žaisti 2 min. 27 sek. svečiai susikrovė 6 taškų pranašumą – 80:74.

Nors paskutinėmis minutėmis „Rytui“ pavyko išbauduoti varžovų lyderius, tačiau VEF pergalės iš rankų nepaleido.

Jaunasis A.Marčiulionis šioje dvikovoje sužaidė puikias rungtynes ir per 24 minutes pelnė 15 taškų (5/8 dvit., 1/2 trit. 2/2 baud. met.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 17 naudingumo balų.

„Kažkiek bandžiau imtis iniciatyvos. Pradžioje įmečiau po prasiveržimo, tada atėjo pasitikėjimas. Tačiau nebuvo taip, kad aklai mėtyčiau, stengiausi žaisti dėl komandos“, – po rungtynių kalbėjo „Ryto“ įžaidėjas.

A.Marčiulionis po šios dvikovos taip pat išskyrė ir vieną komandos draugą. Būtent M.Ndouras į aikštę žengė praktiškai tiesiai iš lėktuvo.

„Jam didžiausia pagarba. Neįtikėtina, sužaidė tikrai gerai tiesiai iš lėktuvo. Jis sirgo koronavirusu, neaišku kiek galėjo sportuoti. Manau, kad niekas jam priekaištų neturi ir džiaugiamės juo“, – kalbėjo „Ryto“ talentas.