LKL prizininkų akistatą Panevėžyje įtikinamai laimėjęs „Lietkabelis“ nustūmė „Rytą“ į trečiąją vietą Didžiausias skirtumas siekė net 21 tašką

[[ge:lrytas:lrytas:17494078]]

Panevėžio „Lietkabelis“ po pergalės pakilo į antrąją vietą.<br>G.Bitvinsko nuotr.
D.Kairio treniruojamas „Rytas“ per savaitę patyrė tris pralaimėjimus.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Dec 12, 2020, 4:49 PM, atnaujinta Dec 12, 2020, 10:51 PM

LKL čempionate šeštadienį buvo žaidžiamos vienos rungtynės – Panevėžio „Lietkabelis“ (7/2) savo arenoje 78:59 (19:18, 20:10, 21:19, 18:12) įveikė Vilniaus „Rytą“ (7/5) ir pakilo į antrąją vietą. Jau penktąjį pralaimėjimą patyrę vilniečiai buvo nustumti į trečiąją poziciją.

Tai jau septintoji Panevėžio ekipos pergalė iš eilės.

„Lietkabelis“ antrojo kėlinio pabaigoje spurtavo 18:0 ir tokiu būdu iki pertraukos susikrovė dviženklį pranašumą (39:28). Trečiajame kėlinyje po Gyčio Masiulio tritaškio panevėžiečių pranašumas išaugo iki 21 taško (53:32). Sostinės ekipa ketvirtajame kėlinyje buvo sumažinusi atsilikimą iki vienženklio (66:57), bet intrigos Donaldo Kairio auklėtiniai grąžinti nebespėjo.

Netrukus G.Masiulis pridėjo du taškus, panevėžiečiai apsigynė nuo D.Bičkauskio dviejų atakų iš eilės ir likus dviem minutėms komandas vėl skyrė 15 taškų (72:57).

Panevėžio ekipoje geriausiai atrodė aukštaūgiai Džordže Gagičius ir Gytis Masiulis, atitinkamai surinkę po 19 taškų. G.Masiulio sąskaitoje 27 naudingumo balai.

Donaldo Kairio vadovaujamoje „Ryto“ komandoje debiutavo naujokas Ryanas Boatrightas. Amerikietis sužaidė 8 minutes ir pelnė 4 taškus.

Kol kas rezultatyviausias savo rungtynes sužaidė „Ryto“ senegalietis Maurice‘as Ndouras – centras pelnė 25 taškus ir surinko 26 naudingumo balus.

„Lietkabelis“ metė 30 tritaškių, tikslą pasiekė tolimų 8 metimai. Vilniaus klubas pataikė tik 3 iš 20 tritaškių.

Per šias rungtynes „Cido“ arenoje panevėžiečius palaikė virtualūs gerbėjai.

Abi komandos šią savaitę patyrė nesėkmes tarptautiniame fronte ir todėl sieks reabilituotis LKL pirmenybėse, kur vis labiau įsisiautėja koronaviruso pandemija.

Pagal pirminį tvarkaraštį abiem komandoms buvo numatyti kiti varžovai – panevėžiečiai turėjo žaisti su Prienų „CBet“, o sostinės klubo laukė Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai. Bet koronaviruso atvejai Prienų ir Kėdainių ekipose lėmė, kad dvi iš praėjusio sezono prizininkių susikautų tarpusavyje.

Šią savaitę Europos taurės varžybose „Lietkabelis“ svečiuose 77:86 neprilygo Antverpeno „Telenet Giants“, o FIBA Čempionų lygoje „Rytas“ namuose 81:85 turėjo pripažinti ir Rygos VEF pranašumą.

Rungtynių statistika

Panevėžio „Lietkabelis“ (7/2) - Vilniaus „Rytas“ (7/5) 78:59 (19:18, 20:10, 21:19, 18:12).

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis ir Džordže Gagičius po 19, Vytenis Lipkevičius 14, Margiris Normantas 9, Paulius Valinskas 8.

„Rytas“: Maurice'as Ndouras 25 (11/13 dvitaškių, 8 atk. kam.), Martynas Echodas 12, Lukas Uleckas ir Augustas Marčiulionis po 6.