NBA čempionai krito jau pirmoje sezono dvikovoje

Aukso žiedais prieš pirmąją startuojančio 75-ojo NBA čempionato akistatą apdovanoti nugalėtojai „Los Angeles Lakers“ krepšininkai po to gavo šlapiu skuduru per veidą. Trofėjus padėjęs į šoną „Lakers“ žvaigždynas susikovė su kita Los Andželo miesto ekipa „Clippers“ ir pralaimėjo jai 109:116 (19:39, 35:17, 24:33, 31:27).

Anthony Davisas, LeBronas Jamesas ir Quinnas Cookas su NBA aukso žiedais.<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.

Dec 23, 2020, 8:15 AM, atnaujinta Dec 23, 2020, 8:35 AM

Pirmame kėlinyje su Kawhi Leonardo ir Paulo George'u siautėjusi „Clippers“ susikrovė net 20 taškų persvarą, tačiau NBA čempionai dar iki pertraukos sugebėjo sugrįžti į rungtynes – 54:56.

Trečiame ketvirtyje „Lakers“ vokietis Dennisas Schroderis išlygino rezultatą 75:75, tačiau „Clippers“ po to spurtavo 14:3 ir susigrąžino dviženklį pranašumą – 89:78.

Panaši situacija įvyko ir per lemiamą kėlinį, kai beveik pasiviję oponentus „Lakers“  88:93 gavo antausį 18:6 ir nesugebėjo atsitiesti.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 190 mln. JAV dolerių kontraktą su klubu prieš sezoną pasirašęs P.George'as, kuris per 36 minutes pelnė 33 taškus (8/10 dvit., 5/8 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei suklydo 5 kartus.

Jam neblogai talkino ir Kawhi Leonardo, per 33 minutės pelnęs 26 taškus. Tiesa, dusyk naudingiausias NBA finalo krepšininkas krepšį pataikė tik 9 dvitaškius iš 18 ir 1 tritaškį iš 8.

„Lakers“ gretose rezultatyviausiai žaidė LeBrono Jameso ir Anthony Daviso tandemas: pirmasis per 28 minutes įmetė 22 taškus (4/9 dvit., 3/8 trit., 5/7 baud.), atkovojo 5 kamuolius, o A.Davisas per 31 minutę pasižymėjo 18 taškų (8/13 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.) ir atsikovojo 7 kamuolius.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 22, Anthony Davisas 18, Montrezlas Harrellas 17 (10 atk. kam.), Kyle'as Kuzma 15, Dennisas Schroderis 14 (12 atk. kam.).

„Clippers“: Paulas George'as 33, Kawhi Leonardas 26 (1/8 trit.), Serge'as Ibaka 15, Iviča Zubačas ir Lou Williamsas po 11, Patrickas Beverley 10.