„Šilutė“ ir „Perlo“ mačo dramoje lemiamą tašką padėjo L. Lekavičius

Dramatišką pergalę pirmosiose aštuntfinalio serijos rungtynėse šventė „Šilutės“ krepšininkai. Kęstučio Mačijausko auklėtiniai namuose po pergalingo Lino Lekavičiaus dvitaškio 87:85 (21:27, 20:23, 17:16, 29:19) nukovė Vilkaviškio „Perlą“. Atsakomoji dvikova vyks trečiadienį.

L.Lekavičius<br> M.Baranausko/NKL nuotr.

Feb 28, 2021, 6:54 PM

Po Povilo Gaidžio tritaškio ketvirtojo kėlinio pradžioje „Perlas“ atstatė dviženklę persvarą (72:61), tačiau šeimininkai kilo į šturmą. Alikas Jospeh-Pauline‘as pataikė dvitaškį, Tadas Poška pelnė taškus su pražanga ir smeigė tritaškį, o dar vieną tolimą metimą pridėjo Linas Lekavičius ir įpusėjus ketvirtajam kėliniui ekipas skyrė viso labo du taškai – 74:76.

Po šio epizodo abi komandos apsikeitė rezultatyviais išpuoliais, tačiau Valdas Vasylius realizavo tris baudas ir likus pusantros minutės „Šilutė“ jau buvo priekyje 83:79.

Vis dėlto Martynas Linkevičius bei Paulius Danusevičius realizavo baudas ir prasidėjus paskutinei dvikovos minutei rezultatas tapo lygus – 83:83. Po šio epizodo Linas Lekavičius pataikė dvitaškį, bet likus 19,6 sekundės rezultatą ir vėl išlygino M. Linkevičius.

Vis tik paskutinį žodį rungtynėse tarė L.Lekavičius, kuris prasiveržė šiek tiek anksčiau krepšio ir paleido tikslų dvitaškį. Svečiams dar buvo likusios kelios sekundės, bet Juliaus Lieso metimas iš aikštės vidurio skriejo pro šalį. Būtent L.Lekavičius buvo naudingiausias nugalėtojų gretose.

Jis per 35 minutes surinko 25 taškus (7/14 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud.), 6 rezultatyvius perdavimus, 5 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 6 išprovokuotas pražangas, 5 klaidas bei 22 naudingumo balus.

Tuo metu „Perlo“ gretose siautėjęs M.Linkevičius pelnė 29 taškus (7/9 dvit., 2/7 trit., 9/10 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 6 pražangas, 3 sykius suklydo ir surinko 27 naudingumo balus.

„Šilutė“: Linas Lekavičius 25 (7/14 dvit., 2/4 trit., 22 naud. bal.), Tadas Poška 17 (4/4 dvit., 2/7 trit.), Valdas Vasylius 15 (3/7 dvit., 2/4 trit., 8 atk. kam.).

„Perlas“: Martynas Linkevičius 29 (7/9 dvit., 2/7 trit., 9/10 baud., 27 naud. bal.), Mantas Šerkšnas 16 (3/6 trit.), Povilas Gaidys 13 (9 atk. kam.), Edgaras Stanionis 10 (1/6 trit.).

Ch.Harlero benefisu vainikuotose rungtynėse – „Kuršių“ triumfas prieš Klaipėdos ekipą

Palangos „Kuršiai“ sėkmingai pradėjo NKL atkrintamąsias. Vytauto Buzo auklėtiniai namuose 76:67 (26:19, 12:15, 17:11, 21:22) pranoko Klaipėdos „Neptūną-Akvaservį“ ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Atsakomosios rungtynės Klaipėdoje vyks trečiadienį. Palangiškiai pergalingą spurtą surengė ketvirtojo kėlinio viduryje. Chase‘as Harleris smeigė tritaškį bei pridėjo dvitaškį, Mantvydas Žukauskas pelnė taškus iš po krepšio, dar vieną dvitaškį realizavo Laurynas Lučinskas, o „Kuršiai“ laimėjo atkarpą 11:1 bei susikrovė 14 taškų persvarą – 72:58.

Nugalėtojų gretose įspūdingai žaidęs Ch.Harleras surinko 25 taškus (4/6 dvit., 5/6 trit., 2/2 baud.), 5 perimtus ir 4 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 4 išprovokuotas pražangas, 1 klaidą bei 32 naudingumo balus.

„Kuršiai“: Chase‘as Harleras 25 (4/6 dvit., 5/6 trit., 32 naud. bal.), Mantvydas Žukauskas 16 (6/10 dvit.), Laurynas Lučinskas 10 (3/4 dvit.).

„Neptūnas-Akvaservis“: Nojus Mineikis 20 (5/8 trit., 9 atk. kam.), Gediminas Leščiauskas 12 (3/3 trit.), Adomas Sidarevičius 10 (2/6 dvit.).