Tvirtas J. Valančiūno žaidimas padėjo „Grizzlies“ pasiekti revanšą namuose

NBA čempionate naktį iš šeštadienio į sekmadienį Jono Valančiūno atstovaujama „Memphis Grizzlies“ (19/20) ekipa namuose 111:103 (28:24, 21:27, 33:28. 29:24) įveikė „Golden State Warriors“ (22/21) komandą.

J.Valančiūnas.<br> AP/Scanpix nuotr.

2021-03-21 06:36, atnaujinta 2021-03-21 10:57

213 cm ūgio lietuvis per 27 min. surinko 19 taškų (5/10 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 8/9 baudų), atkovojo 15 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus blokavo varžovų metimus, 2 sykius suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Praėjusią naktį namie tai pačiai „Warriors“ pralaimėję „Grizzlies“ šį kartą į rungtynes išėjo nusiteikę visai kitaip. Šeimininkai jau nuo pirmojo kėlinio išsiveržė į priekį, o sužaidus kiek daugiau nei puse ketvirčio laiko po taiklių Kyle'o Andersono baudų pirmavo net 11 taškų pranašumu (21:10). Tiesa po taiklių svečių tritaškių persvara sumažėjo ir pasibaigus kėliniui siekė tik 4 taškus (28:24).

Antrajame kėlinyje, nors ir vėl geriau pradėjo lietuvio atstovaujama komanda, į rungtynes ir toliau bandė grįžti „Warriors“. Svečiai ir vėl spurtavo antroje kėlinio pusėje ir į trečią ketvirtį žengė susikurdami 2 taškų pranašumą (51:49).

Po ilgosios pertraukos 28-ių lietuvio vedami „Grizzlies“ panaikino atsilikimą ir surengę savo spurtą išsiveržė į priekį 74:64, tačiau persvara ir vėl ilgai neišsilaikė. Steve'o Kerro auklėtiniai kėliniui pasibaigus turėjo tik 3 taškų deficitą (79:82).

Ketvirtajame kėlinyje svečiai iš Kalifornijos bandė visiškai perimti dvikovos iniciatyvą, tačiau rungtynių pabaigoje patikimai sužaidusi „Grizzlies“ atsirevanšavo už praėjusią naktį patirtą pralaimėjimą.

„Warriors“ komandoje rezultatyviausiai žaidė 26 taškus surinkęs Jordanas Poole'as.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas (15 atk. kam.) ir Dillonas Brooksas po 19, Brandonas Clarke'as 16, Desmondas Bane'as 15, Ja Morantas 14, Kyle'as Andersonas 13.

„Warriors“: Jordanas Poole'as 26, Andrew Wigginsas 20, Kelly Oubre 12, Juan Toscano-Andersonas 11, Nicco Manionas 9 , Kentas Bazemore'as 8.