NBA naktis: pergalingos D. Lillardo baudos ir D. Foxo karjeros rungtynės

NBA čempionate naktį iš ketvirtadienio į penktadienį buvo sužaistos penkerios rungtynės. Dramatiškiausios iš jų įvyko Majamyje, kur „Portland Trail Blazers“ (26/18) išvykoje 125:122 (31:24, 28:34, 32:33. 34:31) palaužė vietos „Heat“ (22/23) ekipą.

De'Aronas Foxas.<br> USA TODAY Sports/Scanpix nuotr.

Mar 26, 2021, 7:22 AM, atnaujinta Mar 26, 2021, 7:29 AM

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė gynėjas C.J. McCollumas, kuris per 37 minutes pelnė 35 taškus (14/25 dvitaškiai, 6/14 tritaškiai, 1/2 baudos), atliko 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, keturis sykius suklydo ir nė karto neprasižengė.

Rezultatyviausiai šeimininkų komandoje žaidė Bamas Adebayo ir Tyleris Herro įmetę po 29 taškus.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai. „Blazers“ gretose nuo pirmųjų minučių žibėjo komandos lyderis C.J. McColumas, kuris per pirmąsias dvi minutes pataikė tris tritaškius ir išvedė savo komandą į priekį (13:7). Per visą kėlinį gynėjas pelnė 21 tašką bei sukūrė savo ekipai 7 taškų pranašumą – 31:24.

Vėliau rungtynėse vyko atkakli kova. O antrajame kėlinyje po B.Adebayo dėjimo „Heat“ perėmė iniciatyvą – 37:36. Visgi daugiau atitrūkti nesugebėjo. Ekipos viena po kitos išsiverždavo į priekį, bet nei vienai nepavykdavo persvaro išlaikyti – per visą susitikimą rezultatas švieslentėje pasikeitė net 22 kartus.

Galiausiai rungtynių drama nusikėlė į ketvirtojo kėlinio pabaigą. Likus 10 sek. iki pabaigos, B.Adebayo išlygino rezultatą, tačiau paskutinėje atakoje šeimininkai nesugebėjo apsiginti be pražangos. Pergalingas baudas svečiams sumetė komandos lyderis Damianas Lillardas ir tai užtikrino jo komandos pergalę.

Be savo lyderio Jimmy Butlerio rungtyniavusiai „Heat“ tai buvo jau penktasis pralaimėjimas iš eilės.

„Trail Blazers“: C.J. McCollumas 37 (8 rez. perd.), Damianas Lillardas 22 (9 rez. perd.), Carmelo Anthony 20, Enesas Kanteris 18 (16 atk. kam.), Robertas Covingtonas 10, Anfernee Simonsas 9.

„Heat“: Bamas Adebayo (9 atk. kam., 7 rez. perd., 5 blk.) ir Tyleris Herro (8 rez. perd.), Kendrickas Nunnas 22, Duncanas Robinsonas 12, Trevoras Ariza 9, Maxas Strusas ir Gabe'as Vincentas po 8.

Kitose rungtynėse ,,Sacramento Kings" namuose 141:119 (35:37, 37:24, 34:35, 35:33) sutriuškino be savo lyderių žaidusią „Golden State Warriors“ komandą.

Nugalėtojų gretose įspūdingai rungtyniavo De'Aronas Foxas. Įžaidėjas per 35 min. surinko 44 taškus (16/22 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 9/10 baudos), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuoliui , du sykius suklydo ir 3 kartus prasižengė. Tai buvo rezultatyviausios krepšininko rungtynės karjeroje.

,,Warriors" ekipoje rezultatyviausias buvo Andrew Wigginsas pelnęs 26 taškus.

Pirmąjį kėlinį rezultatyviai pradėjo abi komandos ir po jo svečiai turėjo 2 taškų pranašumą - 37:35.

Tačiau viskas pasikeitė antrajame kėlinyje. ,,Warriors" nerado būdų, kaip apsiginti nuo D.Foxo vedamų ,,Kings" atakų ir po dviejų kėlinių šeimininkai jau pirmavo - 72:61.

Po ilgosios pertraukos niekas nepasikeitė ir po taiklaus Tyrese'o Haliburtono tritaškio jau turėjo 22 taškų persvarą.

Ketvirtajame kėlinyje Steve'o Kerro auklėtiniai į rungtynes sugrįžti nesugebėjo ir turėjo pripažinti triuškinamą pralaimėjimą.

,,Warriors" ekipai susitikime negalėjo padėti komandos lyderiai Stephenas Curry ir Draymondas Greenas.

,,Warriors": Andrew Wigginsas 26 (10 atk. kam.), Kelly Oubre ir Nico Mannionas po 19, Joradanas Poole'as 17, Juanas Toscano-Andersonasas 15,.

,,Kings": De'Aronas Foxas 44 (7 rez. perd.), Richaunas Holmesas 25 (11 atk. kam.), Tyrese'as Haliburtonas 21, Kyle'as Guy 17, Buddy Hieldas 16.