D. Sabonis stebėjo J. Valančiūno NBA rekordo pakartojimą, tačiau su pergale po savo šou uteniškis sveikino Domantą

Sekmadienio vakarą NBA čempionate vienoje aikštėje santykius aiškinosi du lietuviai – Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis. Įspūdingą šou surengęs J.Valančiūnas net pakartojo savo visų laikų rezultatyvumo rekordą, tačiau sėkme džiaugėsi D.Sabonio klubas: „Indiana Pacers“ (25/27) krepšininkai išvykoje 132:125 (45:31, 29:32, 32:34, 26:28) palaužė „Memphis Grizzlies“ (26/25).

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
 Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas

Apr 12, 2021, 6:59 AM, atnaujinta Apr 12, 2021, 9:29 AM

Skirtingose konferencijose nuo 2019 metų vasario rungtyniaujantiems lietuviams tai buvo iš viso vos šeštoji tarpusavio akistata NBA lygoje.

Maža to – lietuviai, atstovaudami „Grizzlies“ ir „Pacers“ komandoms vienas prieš kitą žaidė vos antrą kartą. Mat dažnai priešpriešai sutrukdydavo traumos.

Nugalėtojams D.Sabonis per 30 minučių pelnė 18 taškų (6/9 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud.), atkovojo 15 ir perėmė 1 kamuolį ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Tuo tarpu J.Valančiūnas atrodo itin galingai ir sužaidė ne tik geriausias sezono rungtynes, tačiau ir pakartojo savo NBA rezultatyvumo rekordą – jis per 32 minutes surinko 34 taškus (16/25 dvit., 2/2 baud.), atsikovojo 22 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei 2 blokus.

Rekordą jis pasiekė 2019 m. kovą, kai į „Phoenix Suns“ krepšį įsūdė 34 taškus bei atsikovojo 20 kamuolių.

J.Valančiūnas per savo jau 8 metų NBA karjerą tik antrą kartą sugebėjo pelnyti daugiau kaip 30 taškų ir atsikovoti mažiausiai 20 kamuolių – Memfio komandoje tokį pasiekimą turėjo tik Zachas Randolphas.

Valančiūnui tai taip pat buvo ketvirtasis susitikimas vilkint „Grizzlies“ marškinėlius, kuriame jis pelnė bent 25 taškus ir atkovojo bent 20 kamuolių. Pagal šį aspektą jis pavijo Memfio jau minėtąjį Randolphą.

„Pacers“ sėkmingai pradėjo mačą ir pirmavo 20:10, o Indianapolio spaudimą bandė šeimininkų klube atlaikyti tik J.Valančiūnas, kurs tuo metu buvo pelnęs 8 taškus.

Po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo 14 taškų persvarą – 45:31. Po dviejų kėlinių „Pacers“ buvo priekyje 74:63, o J.Valančiūnas ilsėtis išėjo turėdamas sąskaitoje 18 taškų ir 10 atsikovotų kamuolių.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai po truputį mažino atsilikimą ir ketvirtame kėlinyje klubus skyrė vos trys taškai – 111:114, 117:120.

Likus žaisti 1 min. 46 sek. J.Valančiūnas pirmą ir vienintelį kartą baudų metimais sumažino atotrūkį iki vieno taško – 125:126, tačiau šeimininkų klaidos lėmė, kad varžovai atitrūko 130:125, o po Ja Moranto netikslaus tritaškio galutinį tašką nuo baudų metimų linijos padėjo Malcolmas Brogdonas.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 34 (16/25 dvit., 22 atk. kam., 2 blok.), Ja Morantas 23 (8/14 dvit., 7/11 baud.), Kyle'as Andersonas 15, Dillonas Brooksas 13 (5/15 dvit.), Tyusas Jonesas 12 (2/3 trit.).

„Pacers“: Carisas LeVertas 34 (12/14 dvit., 2/6 trit., 5 atk. kam., 3 blok.), Malcolmas Brogdonas 29 (5/12 dvit., 5/9 trit., 9 atk. kam., 11 rez. perd.), Domantas Sabonis 18 (6/9 dvit., 15 atk. kam., 9 rez. perd.), Dougas McDermottas 13, Edmondas Sumneris 11, T.J. McConnellas 10.