Raudonarmiečiai žygiuoja link Eurolygos finalinio ketverto: CSKA vėl įveikė „Fenerbahce“

Eurolygos čempiono titulą ginančiam Maskvos CSKA klubui iki turnyro finalinio ketverto etapo liko tik viena pergalė. Penktadienį vykusiose antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse Dimitrio Itoudžio auklėtiniai namuose 78:67 (23:25, 27:17, 10:13, 18:12) nugalėjo Stambulo „Fenerbahce“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja – 2:0.

CSKA treneris D.Itoudis.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Apr 23, 2021, 7:57 PM, atnaujinta Apr 23, 2021, 10:59 PM

Pralaimėjimu pasibaigusioje dvikovoje Turkijos ekipa vertėsi be traumą patyrusio Jano Vesely, į Rusijos sostinę „Fenerbahce“ taip pat atvyko be vyriausioje trenerio Igorio Kokoškovo, kuris užsikrėtė koronavirusu.

Dėl COVID-19 smūgio pirmąsias dvejas rungtynes praleido ir Edgaras Ulanovas.

Akistata prasidėjo rezultatyviu abiejų komandų žaidimu. Nosį susižeidęs „Fenerbahce“ lyderis Nando De Colo praktiškai visą pirmąjį ketvirtį praleido rūbinėje, tačiau reikalus aikštėje tvarkęs jo bendraklubis Marko Guduričius leido svečiams po pirmųjų dešimties minučių pirmauti 25:23.

Antrajame kėlinyje CSKA įjungė aukštesnę pavarą – tris tolimus metimus pataikiusio Danielio Hacketto į priekį vedami D.Itoudžio auklėtiniai į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 50:42.

Antroji dvikovos dalis prasidėjo gynybiniu žaidimu – trečiajame kėlinyje abi ekipos susidūrė su problemomis atakuojant varžovų krepšį. Klampus žaidimas buvo kur kas palankesnis „Fenerbahce“ krepšininkams, kurie sumažino savo deficitą iki minimumo – 51:52. Pirmuosius taškus ketvirtyje CSKA iš žaidimo pelnė tik devintąją kėlinio minutę.

Kiek sėkmingiau ketvirtį užbaigę aikštės šeimininkai po trijų kėlinių pirmavo 60:55.

Ketvirtajame kėlinyje tęsėsi nervų karas. Jame ir vėl pranašesni buvo Maskvos CSKA krepšininkai, o tarp jų sužibėjo du svarbius tolimus metimus pataikęs Ivanas Ukhovas.

Pirmoji šių komandų akistata baigėsi Rusijos klubo pergale 90:83. Trečiosios serijos iki trijų pergalių rungtynės įvyks trečiadienį Stambule.

CSKA: Danielis Hackettas 14, Tornike Shengelia 11, Nikita Kurbanovas 10, Willas Clyburnas 9.

„Fenerbahce“: Marko Guduričius 27, Danilo Barthelis ir Nando De Colo po 9, Dyshawnas Pierre'as 8.