„Anadolu Efes“ Madride sirgo ta pačia liga – ir vėl pralaimėjo ketvirtą kėlinį, o kelialapis į Eurolygos finalus porai atiteks po 5 mačo

Du kartus Stambule Madrido „Real“ ekipą sudaužęs „Anadolu Efes“ klubas buvo arti kelialapio į finalo ketvertą, tačiau ispanų komanda antradienį sugebėjo žengti žingsnį toliau nuo prarajos. Ketvirtadienį Eurolygos ketvirtfinalio serijoje Madrido krepšininkai ir vėl pasinaudojo tragišku turkų ketvirtuoju kėliniu – „Real“ išplėšė pergalę 82:76 (19:13, 17:34, 21:19, 25:10) ir išlygino serijos rezultatą 2:2.

„Real“ ir „Anadolu Efes“ komandų mačas.<br>ZUMMAPress/Scanpix nuotr.
Stambulo „Anadolu Efes“.<br>ZUMMAPress/Scanpix nuotr.

Apr 29, 2021, 9:30 PM, atnaujinta Apr 30, 2021, 9:28 AM

Lemiamas penktasis serijos mačas vyks gegužės 4 dieną Stambule.

Ispanijos klubas antradienį dramatiškai triumfavo trečiajame mače 80:76.

Nors Stambulo komanda turėjo baigiantis dvikovai dviženklę persvarą, tačiau sustojo ir leido šeimininkams pergalingai spurtuoti 16:0.

Panašiai baigėsi ir mačas ir ketvirtadienį – lemiamu momentu „Real“ spurtavo ir vėl 19:2 ir parklupdė „Anadolu Efes“.

„Real“ įspūdingai pradėjo mačą – Jaycee Carolas pelnė pirmuosius 8 taškus, Madrido ekipa tiesiog skraidė ir po 4 minučių pirmavo net 17:0.

Tik sužaidus 6 min. turkai pelnė pirmuosius 3 taškus, bet jie tuomet surengė spurtą ir paskutinę kėlinio minutę rezultatas jau buvo 11:17.

Po pirmojo kėlinio „Real“ buvo priekyje 19:13, bet sužaidus antrame ketvirtyje vos vieną minutę rezultatas tapo lygus 19:19.

Įsimėčius tritaškininkams, rezultatas augo kaip ant mielių, tačiau priekyje jau buvo „Anadolu Efes“ 29:27.

Atsigavę turkai labai greitai susikrovė dviženklę persvarą 37:27 ir jau jie buvo padėties šeimininkais.

Paskutinę antrojo kėlinio minutę svečiai jau pirmavo 47:31, o 20 minučių atkarpą laimėjo 47:36.

Po pertraukos „Anadolu Efes“ neleido šeimininkams kurti intrigos ir pirmavo 66:51, bet ir „Real“ prieš lemiamą ketvirtį aptirpdė skirtumą iki 57:66.

Ketvirtame kėlinyje ekipą į priekį tempęs Shane'as Larkinas pataikė tritaškį ir turkai vėl atitrūko 72:59, bet „Real“ ir toliau siekė surasti variantų palaužti oponentus – 65:72.

Maža to – likus kovoti 2 min. skirtumas sumenko iki 71:73, o po Alberto Abalde tritraškio jau „Real“ pirmavo 74:73. Sulaukta ir kulminacijos.

„Real“ pirmaujant 76:74 Sergio Lullas nepataikė tritaškio, taip pat tuo pačiu atsakė ir Sh.Larkinas, o Sergio Rodriguezas likus 12 sek. padidino skirtumą iki 78:74. Turkai dar bandė gelbėtis, tačiau nesėkmingai.

„Real“: Usmanas Garuba 22, Jaycee Carrollas 20, Sergio Llullas ir Rudy Fernandezas po 8, Alberto Abalde ir Alexas Tyusas po 7.

„Anadolu Efes“: Rodrigue'as Beaubois 23, Shane'as Larkinas 22, Vasilije Micičius 9.