Pašėlęs mūšis dėl kelialapio į Eurolygos finalus: „Anadolu Efes“ sezoną išgelbėjo kosminis K. Simono tritaškis

Eurolygoje antradienio vakarą turėjo paaiškėti visi keturi finalinio ketverto dalyviai. Kelialapį iki tol turėjo tik Maskvos CSKA ekipa, o pirmą kartą turnyro istorijoje trys poros žaidė lemiamas penktąsias rungtynes.bVienoje iš porų santykius aiškinosi Stambule „Anadolu Efes“ ir Madrido „Real“ ir po išprotėjusiai sunkios akistatos kelialapį į Kelne vyksiančius finalus iškovojo turkai 88:83 (18:21, 18:20, 24:16, 28:26).

„Anadolu Efes“ ekipa prieš „Real“ žaidėjus.<br>ZUMMAPress/Scanpix nuotr.

2021-05-04 19:38, atnaujinta 2021-05-04 22:24

Tad Stambulo krepšininkai seriją laimėjo 3:2, o pusfinalyje kovos su Maskvos CSKA.

Mačo herojumi tapo ne tik lemiamu momentu tritaškį pataikęs Krunoslavas Simonas bei veteranas Chrisas Singletonas, kuris pasiekė sezono rekordą – įmetė 26 taškus ir surinko 38 naudinumo balus.

Šioje dvikovoje komandos nutarė žaisti be jokios žvalgybos: tai vienas, tai kitas klubas turėjo kelių taškų persvarą, o sužaidus antrame kėlinyje 6 min. rezultatas buvo lygus 33:33. Turkus tempė Chrisas Singletonas, kuris buvo pelnęs 12 taškų.

Vis dėlto baigiantis kėliniui ispanai parodė charakterį ir atitrūko 39:33.

Nors po pirmųjų dviejų kėlinių svečiai pirmavo 41:36, prasidėjus trečiam ketvirčiui rezultatas tapo lygus 41:41, o dar po kelių minučių šeimininkai atitrūko 49:43. Tad atkarpą „Anadolu Efes“ laimėjo 13:2.

Perkopus pusę kėlinio Stambulo atstovai buvo priekyje 57:44, o kėlinį rezultatas tuo metu buvo net 21:4.

Vis dėlto ir tokiu momentu „Real“ nenuleido rankų ir prieš lemiamą kėlinį atsiliko vos 57:60.

Nors svečiai ketvirtame kėlinyje pasivijo „Anadolu Efes“, jis ir toliau pirmavo 68:64, 71:69.

Priešpaskutinę minutę po Shane'o Larkino tritaškio „Anadolu Efes“ įgijo persvarą 78:75, bet paskutinę minutę rezultatas buvo 80:80.

Likus 38 sek. Krunoslavas Simonas sugebėjo paskutinę savo ekipos atakos sekundę pataikyti deperatišką tritaškį – 83:80.

Tai buvo lemiamas metimas, nes po to „Real“ nepataikė ir bandė gelbėtis bauduodami. Tačiau turkai sėkmingai metė baudas.

Chrisas Singletonas pakartojo karjeros rezultatyvumo ir pagerino naudingumo rekordą – 26 taškai, 8 atkovoti kamuoliai ir 38 naudingumo balai.

„Anadolu Efes“: Chrisas Singletonas 26 (3/3 trit., 8 atk. kam.), Vasilije Micičius 18 (5 rez. perd.), Krunoslavas Simonas 17, Shane’as Larkinas 10, Rodrigue’as Beaubois ir Tiboras Pleissas – po 5.

„Real“: Nicolas Laprovittola 17, Trey’us Thompkinsas 12, Jaycee Carrollas ir Sergio Llullas (2/9 trit.) – po 10, Walteris Tavaresas 8 (7 atk. kam.).

Atrodė, kad pirmuosius du mačus Eurolygos ketvirtfinalyje laimėjęs Stambulo „Anadolu Efesd“ klubas neturės problemų su Madrido „Real“.

Juk namie turkai ispanus tiesiog sumaitojo, laimėję 90:63 ir 91:68. Daug kas iš specialistų tikino, kad kelionė į Madridą bus tik formalumas.

Tačiau „Real“ savo aikštėje dukart sukūrė stebuklą. Abi dvikovas baigiantis rungtynėms pralaiminėdamas 14-16 taškų skirtumu Madrido klubas sugebėjo nenuskęsti ir abi jas laimėjo 80:76 ir 82:76.

„Real“ šiai dvikovai turėjo ir rezervų. Dvikovą žaidė aukštaūgis 220 cm Žaliojo Kyšulio atstovas Walteris Tavaresas. Jis varžėsi tik pirmosiose serijos rungtynėse ir tai darė jau jausdamas kojos skausmus – tąkart jis įmetė 10 taškų.

Reguliariame sezone „Anadolu Efes“ ekipa su 22 laimėjimais buvo trečia, o „Real“ krepšininkai, iškovoję 20 laimėjimų, buvo šešti.

Turkijos komanda sezoną baigia galingai – per pastaruosius 20 mačų pralaimėjo vos 4 kartus.

Tuo tarpu „Real“ nežaidė taip stabiliai ir per 14 pastarųjų mačų nusileido 8 kartus.

Reguliariame sezone komandos pasidalino po pergalę – Ispanijoje „Real“ laimėjo 73:65, o Turkijoje „Anadolu Efes“ sudaužė varžovą 108:83.