Sezono rekordą pagerinusio J. Kazakausko nesustabdęs „Rytas“ krito prieš paskutinę LKL komandą  Kėdainių klubui pralaimėjo antrą kartą šiame sezone

Šeštadienį vykusiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Vilniaus „Ryto“ (27/8) ekipa patyrė netikėtą pralaimėjimą Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (10/25) krepšininkams. Sostinės klubas nusileido savo varžovams 82:91 (19:24, 21:16, 22:32, 20:19).

Sostinės klubas krito namuose.<br>R.Danisevičiaus nuotr.

May 8, 2021, 5:18 PM, atnaujinta May 8, 2021, 7:46 PM

Ši dvikova turnyrinės lentelės prasme nieko nelėmė nei „Ryto“, nei „Nevėžio-Optibet“ ekipoms. Sostinės klubas jau yra užsitikrinęs antrąją poziciją, tuo tarpu Kėdainių ekipa nebeturi šansų pakilti iš paskutinės turnyrinės lentelės vietos.

Pralaimėjimą patyrusi Giedriaus Žibėno treniruojama komanda Kėdainiuose vertėsi be savo lyderių – „Rytui“ akistatoje nepadėjo Andrew Goudelockas, Arnas Butkevičius ir Martynas Echodas.

Lyderius tausojęs sostinės klubas su problemomis susidūrė dar pirmajame kėlinyje. Juliaus Kazakausko nesustabdę vilniečiai po pirmųjų dešimties minučių atsiliko 19:24.

Antrajame kėlinyje savo padėtį stabilizavę svečiai priartėjo prie varžovų ir į ilgąją pertrauką komandos išėjo ilsėtis švieslentei rodant lygų rezultatą – 40:40.

Itin nesėkmingas „Rytui“ buvo trečiasis kėlinys. Per jį sostinės klubas praleido net 32 taškus ir prieš ketvirtąjį ketvirtį G.Žibėno auklėtiniai turėjo dviženklį deficitą – 62:72.

Ketvirtajame kėlinyje aikštelės vienu metu pirmavo 15 taškų persvara, tačiau ėmė barstyti savo pranašumą.

Septynis taškus iš eilės pelnęs Dovis Bičkauskis priartino vilniečius prie Kėdainių ekipos, tačiau svečių šturmą atlaikę „Nevėžio-Optibet“ krepšininkai šventė pergalę.

Nugalėtojus į priekį vedė J.Kazakauskas, kuris įmetė 21 tašką, atkovojo 18 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 44 naudingumo balus.

18 atkovotų kamuolių per vienerias rungtynes – naujas šio sezono LKL rekordas.

Tai buvo jau antroji „Nevėžio-Optibet“ pergalė prieš „Rytą“ šiame sezone. Pirmąjį kartą kėdainiškiai sostinės komandą įveikę buvo spalio mėnesį – 100:94.

„Nevėžis-Optibet“: Sedrickas Barefieldas 25, J. Kazakauskas 21, Domantas Vilys 12, Arielis Hukporti 9, Justas Tamulis ir Grantas Vasiliauskas po 8, Julius Jucikas 6.

„Rytas“: Ivanas Buva 25, Gytis Radzevičius 17, Dovis Bičkauskis 16, Mindaugas Girdžiūnas 10.