J. Valančiūno pastangas laimėti sužlugdė siautėjęs S. Curry: mažasis įžaidėjas išrašė lietuviui dar ir bloką

„Memphis Grizzlies“ (38/34) klubas paskutiniajame NBA sezono mače turėjo šansą iškovoti aštuntąją vietą bei įkrintamosiose akistatose turėti net dvi galimybes pakovoti dėl vietos atkrintamosiose dvikovose, tačiau įveikti Stepheno Curry vedamo San Francisko „Golden State Warriors“ (39/33) nesugebėjo. Trečiame kėlinyje net 17 taškų prarają turėję „Grizzlies“ jį panaiko, tačiau neatsilaikė prieš įsūdingą šou surengusią „Warriors“ žvaigždę S.Curry ir išvykoje krito 101:113 (29:30, 20:25, 20:31, 32:27).

Jonas Valančiūnas žaidė rezultatyviai, tačiau „Grizzlies“ krito nuo „Warriors“.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

May 17, 2021, 6:59 AM, atnaujinta May 17, 2021, 7:11 AM

Tiksint paskutiniosioms trečiojo kėlinio sekundėms po Jordano Poole'o tritaškio „Warriors“ pirmavo rekordine 17 taškų persvara – 86:69.

Tačiau jau ketvirtame kėlinyje Memfis sugebėjo sugrįžti į kovą. Dillonas Brooksas ėmėsi iniciatyvos ir svečiai laimėjo atkarpą 22:5 bei išlygino rezultatą – 91:91.

Tiesa, „Grizzlies“ lyderiui tęsti savo sėkmingą pasirodymą sutrukdė gauta labai greitai šeštoji pražanga, po kurios krepšininkkas paliko aikštę, o jo iniciatyvą buvo perėmęs lietuvis.

Po jo metimo svečiai pirmavo 97:95, tačiau tuomet S.Curry su kompanija surengė spurtą 14:0 ir jau po šio smūgio „Grizzlies“ neatsilaikė.

Pagrindiniu paskutiniojo reguliaraus sezono mačo kalviu tapo S.Curry, kuris per 40 minučių pelnė 46 taškus (7/14 dvitaškių, 9/22 tritaškių, 5/6 baudų metimų), atkovojo 7, perėmo vieną ir prarado 7 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei blokavo metimą.

Po tokio įspūdingo pasirodymo S.Curry susižėrė rezultatyviausio sezono žaidėjo titulą: jis per mačą vidutiniškai pelnė po 31,8 taško ir aplenkė „Washington Wizzards“ atstovą Bradley Bealą, kuris per dvikovas vidutiniškai įmetė po 31,4 taško.

„Warriors“ snaiperis tapo antruoju po Michaelo Jordano, kuriam pavyko rezultatyviausiojo krepšininko titulą laimėti sulaukus 33-ejų.

Pirmajame ketvirtyje S.Curry sustabdė lietuvį bloku iš už nugaros: nors J.Valančiūnas bandė aiškinti, kad jį baudavo, tačiau bloko autoriumi tapo vos 191 cm ūgio žaidėjas.

Sunkiai sulaikomas šiame mače J.Valančiūnas, per 36 minutes pelnė 29 taškus (12/15 dvitaškių, 5/6 baudų metimų), atkovojęs 16 kamuolių bei atliko rezultatyvų perdavimą. Jis jau po pirmosios mačo dalies savo sąskaitoje turėjo 15 taškų ir 11 atsikovotų kamuolių.

J.Valančiūnas šiame NBA sezone surinko per 72 dvikovas net 49 dvigubus dviženklius ir taip pagerindamas savo asmeninį rekordą dešimčia dvigubų dviženklių.

Tad „Warriors“ užėmė galutinėje įskaitoje 8 vietą ir turės du šansus įkrintamąjame turnyre.

Tuo tarpu į devintąją smuktelėję „Grizzlies“ privalės laimėti abu likusius mačus. Memfio klubas įkrintamosiose akistatose startuos rungtynėmis prieš „San Antonio Spurs“, o pergalės atveju susitiks su „Los Angeles Lakers“ ir „Warriors“ poros pralaimėtojais kovoje dėl aštuntosios vietos Vakaruose.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 29 (16 atk. kam., 12/15 dvitaškių), Dillonas Brooksas 18 (6 rez. perd.), Ja Morantas 16 (9 rez. perd., 1/6 tritaškių), Jarenas Jacksonas 14 (7 atk. kam.), Kyle‘as Andersonas 10 (5 atk. kam.), Desmondas Bane‘as 8.

„Warriors“: Stephenas Curry 46 (7 atk. kam., 9 rez. perd., 9/22 tritaškių), Andrew Wigginsas 21 (10 atk. kam.), Jordanas Poole‘as 15 (3/7 tritaškių), Draymondas Greenas 14 (9 atk. kam., 9 rez. perd.).