Svajonių startas: po dvigubą dviženklį surinkusio J. Valančiūno kojomis krito ir geriausia reguliariojo sezono ekipa

Savo kelionę NBA atkrintamosiose varžybose pradėjo ir Jono Valančiūno atstovaujama „Memphis Grizzlies“. „Play in“ turnyre vietą stipriausiųjų Vakarų konferencijos aštuonete iškovoję „Grizliai“ naktį iš sekmadienio į pirmadienį įrodė, kad tai nebuvo atsitiktinumas.

J.Valančiūnas.<br>USAToday/Scanpix nuotr.

May 24, 2021, 7:19 AM, atnaujinta May 24, 2021, 7:30 AM

Memfio klubas pirmose atkrintamųjų varžybų rungtynėse išvykoje 112:109 (17:24, 32:19, 34:31, 29:35) įveikė pirmąją vietą reguliariajame sezone užėmusią „Utah Jazz“ ekipą ir aštuntfinalio serijoje iki keturių pergalių išsivežė į priekį – 1:0.

Pergalingai pasibaigusiose rungtynėse J.Valančiūnui teko nelengva užduotis. Lietuviui teko stumdytis su Prancūzijos rinktinės milžinu Rudy Gobertu.

Vis dėlto 213 cm ūgio vidurio puolėjas iš Utenos neketino nusileisti savo puikiai pažįstamam konkurentui.

Uteniškis per 39 ant parketo praleistas minutes įmetė 15 taškų (4/7 dvit., 1/2 baud. metim.) ir atkovojo 13 kamuolių.

Tuo tarpu 28-erių 216 cm ūgio prancūzas per 25 minutes pelnė 11 taškų ir atkovojo 15 kamuolių.

Antrojo kėlinio pradžioje „Jazz“ dar džiaugėsi dviženkliu pranašumu, tačiau svečiai dar to paties ketvirčio metu sugebėjo persverti rezultatą ir į ilgąją pertrauką išeiti pirmaudami 49:43.

Antroje dvikovos pusėje „Grizzlies“ savo varžovams neleido pirmauti nė karto, o ketvirtajame ketvirtyje padidino savo pranašumą net iki 18 taškų – 95:77.

Vis dėlto Jutos klubas neketino nuleisti rankų.

Dvikovai artėjant prie pabaigos „Jazz“ taip pat artinosi prie J.Valančiūno ir jo komandos draugų. Tiksint paskutinėms ketvirtojo kėlinio sekundėms klubus skyrė vos vienas taškas – 110:109.

Tačiau svečiams pavyko atlaikyti geriausios reguliariojo sezono komandos šturmą – pratęsimą išplėšti galėjęs Bojano Bogdanovičiaus tolimas šūvis skriejo pro šalį ir NBA atkrintamąsias varžybas „Grizzlies“ pradėjo pergalingai.

„Jazz“: Bojanas Bogdanovičius 29, Mike'as Conley 22, Jordanas Clarksonas 14, Derrickas Favorsas 12.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 31, Ja Morantas 26, Jonas Valančiūnas 15.