Korėjos krepšininkai perdavė žinutę Lietuvos rinktinei: iškovojo kelialapį į Azijos pirmenybes

Korėjos vyrų krepšinio rinktinė, kuri šią vasarą rungtyniaus Kaune vyksiančiame olimpinių žaidynių atrankos turnyre, iškovojo kelialapį į Azijos pirmenybes. Korėjiečiai šią savaitę dalyvavo Filipinuose vykusiame žemyno pirmenybių atrankos turnyre.

Pietų Korėjos krepšinio rinktinė jau po savaitės atvyks į Kauną žaisti olimpinės atrankos.
Daugiau nuotraukų (7)

2021-06-20 21:23, atnaujinta 2021-06-20 21:24

Filipinų mieste Anchelese vykusiose Azijos pirmenybių atrankos A grupės varžybose geriausiai žaidė šeimininkų komanda. Filipiniečiai laimėjo visas trejas rungtynes ir užėmė pirmąją vietą. Grupės varžybos buvo pradėtos dar 2020 metais, kai komandos sužaidė pirmųjų turų rungtynes. Per jas Filipinų komanda irgi neklupo, tad turnyrą baigė iškovojusi visas 6 pergales.

Korėjos rinktinė šią savaitę laimėjo dvejas iš ketverių rungtynių, o iš viso iškovojo 4 pergales ir A grupėje užėmė antrąją vietą.

Filipinai ir Korėja iškovojo teisę žaisti rugpūčio mėnesį Džakartoje vyksiančiose Azijos pirmenybėse.

Šią savaitę Korėjos krepšininkai dukart po lygios kovos pralaimėjo Filipinams 78:81 ir 77:82, bet lengvai nugalėjo autsaideres Indoneziją 76:51 ir Tailandą 120:53.

Korėjos rinktinėje naudingiausiai žaidė natūralizuotas amerikietis Ricardo Ratliffe‘as. 32 metų 203 cm ūgio puolėjas pelnydavo 18 taškų ir atkovodavo 9,8 kamuolio.

Jam sėkmingai talkino 20-metis Lee Hyunas-jungas, įmesdavęs 17,3 taško. Šis 200 cm ūgio puolėjas mokosi Davidsono koledže ir žaidžia NCAA pirmenybėse.

Visi kiti Korėjos rinktinės krepšininkai žaidžia Korėjos lygos klubuose arba Korėjos universitetų komandose.

Azijos pirmenybėse dalyvaus 16 komandų. Teisę žaisti šiame turnyre jau užsitikrino Indonezija, Libanas, Bahreinas, Iranas, Kazachstanas, Jordanija, Sirija, Filipinai ir Korėja. Kitų atrankos grupių varžybos dar nesibaigė.