Įspūdingai kėlinį sužaidę JAV krepšininkai pranoko australus ir žengė į žaidynių finalą Australai turėjo 15 taškų persvarą

Tokijo olimpiadoje artėja finišo tiesioji. Ketvirtadienį olimpiniame krepšinyje paaiškės finalo dalyviai, kurie kovos dėl aukso medalių.

JAV nušlavė australus.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 JAV nušlavė australus.<br> Zumapress/scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Aug 5, 2021, 7:13 AM, atnaujinta Aug 5, 2021, 9:10 AM

JAV vyrų krepšinio rinktinė pirmoji prasibrovė į žaidynių finalą, kai ketvirtadienį antroje mačo dalyje sutriuškino Australijos krepšininkus – 97:78 (18:24, 24:21, 32:10, 23:23).

Rungtynes geriau pradėjo australai, kurie ėmė diktuoti rungtynių tempą ir po pirmojo ketvirčio turėjo 6 taškų persvarą – 24:18.

Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė, maža to, Australija sugebėjo padidinti persvarą iki 15 taškų – 41:26. Tiesa, amerikiečiai atsakė spurtu 16:4 ir į didžiąją pertrauką išėjo turėdami trijų taškų deficitą 42:45.

Po ilgosios pertraukos vaizdas apsivertė aukštyn kojomis. JAV ėmė didinti apsukas, Kevinas Durantas pataikė kelis tolimus metimus, jam puikiai talkino ir Devinas Bookeris, o australai užstrigo. 32:10 kėlinį laimėjusi JAV susikrovė solidžią persvarą 74:55.

Lemiamo ketvirčio metu australams jau trūko jėgų, tad JAV iškovojo užtikrintą pergalę.

K.Durantas mače pelnė 23 taškus ir atkovojo 9 kamuolius.

Australams 15 taškų surinko Patty Millsas, jis taip pat pridėjo 8 rezultatyvius perdavimus.

Kitame pusfinalyje dėl vietos finale kovos Slovėnijos ir Prancūzijos krepšininkai.

JAV: Kevinas Durantas 23 (9/12 dvit., 9 atk. kam.), Devinas Bookeris 20, Jrue Holiday (8 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Khrisas Middletonas po 11.

Australija: Patty Millsas 15, Dante Exumas 14 , Jockas Landale'as 11 (6 atk. kam.), Joe Inglesas 9, Nickas Kay 7.