Lietuvos 16-mečių rinktinė pirmuosius taškus pelnė tik 9-ąją minutę ir nelaimėjo „FIBA Challenger“ A grupės turnyro

Lietuvos 16-mečių krepšininkų rinktinė „FIBA Challenger“ turnyro Šiaurės Makedonijoje finale šeštadienį pralaimėjo Prancūzijos bendraamžiams 51:57 (2:15, 21:14, 6:13, 22:15).

Lietuvos krepšininkai nelaimėjo A grupės turnyro.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Aug 21, 2021, 11:10 PM, atnaujinta Aug 22, 2021, 8:03 AM

Lietuviams mačo pradžia buvo košmariška.

Pirmuosius taškus baudų metimais Justas Stonkus pelnė tik 9-ąją min. – likus 1 min. 10 sek. iki pirmojo kėlinio pabaigos.

Tuomet rezultatas jau buvo 0:12.

Lietuviai pralaimėjo kėlinį 2:15, o po dviejų atsiliko 23:29.

Trečiajame kėlinyje lietuviai vėl strigo ir atsiliko 29:42.

Per paskutinį ketvirtį jau nepavyko išsigelbėti.

Nors likus 34 sek. po Deivido Žukausko tritaškio komandas skyrė tik 4 taškais (51:55), stebuklo sukurti nepavyko.

Lietuva: Deividas Žukauskas 9, Kristupas Kepežinskas (1/7 metimų), Petras Padegimas (3/13 metimų) po 8.

Prancūzija: Alexandre'as Sarras 20, Illanas Pietrusas 11 (10 atk. kam.), Ilane'as Fibleuilis ir Pacome Dadiet po 5.

Turnyre Skopjėje žaidė tik keturios komandos, nes Šiaurės Makedonija ir Graikija pasitraukė.

Iš pradžių vieno rato turnyre lietuviai iškovojo vieną pergalę prieš rumunus, tačiau pusfinalyje penktadienį pusfinalyje po pratęsimo įveikė rusus (84:79), kai surengė įspūdingą spurtą 22:0.

Penkių ekipų B grupės turnyrą Sofijoje laimėjo Lenkija, o C grupėje Novi Sade tarp šešių komandų triumfavo šeimininkai serbai.

Šiemet dėl pandemijos „FIBA Challenger“ turnyrai buvo surengti vietoj Europos čempionato.