Kuklumu aikštėje pasižymėjęs J. Valančiūnas vis tiek džiaugėsi pergale prieš NBA čempionato lyderį

„New Orleans Pelicans“ (14/25) susirado ketvirtadienį savo lyderį – Brandoną Ingramą, kuris pelnė 32 taškus ir padėjo vėl pakilti ekipai namų akistatoje, po sunkios kovos 101:96 (16:22, 31:24, 28:26, 26:24) įveikus nukraujavusią vieną iš NBA čempionato lyderių „Golden State Warriors“ (29/9) komandą. Šiame mače itin kuklų taškų skaičių surinko Jonas Valančiūnas – įmetė vos 8 taškus bei atsikovojo 10 kamuolių.

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

2022-01-07 06:59, atnaujinta 2022-01-07 07:31

Rezultatyviausias „Warriors“ komandos žaidėjas Stephenas Curry šioje dvikovoje nežaidė, kai kai praėjusį vakarą Dalase susižeidė kairiąją koją.

Mačą turėjo praleisti veteranas ir ekipoje geriausiai kovojantis dėl atšokusių kamuolių Draymondas Greenas – jį vis dar kamuoja skaudantis klubas.

Šioje dvikovoje abi komandos tragiškai metė tolimus metimus, kartu sudėjus nepataikiusios net 52 metimų.

Akistatos baigtis tapo aiški, kai šeimininkų ekipos naujokas Herbertas Jonesas dėjimu išvedė „Pelicans“ į priekį 94:84, o žaisti buvo likę vos 1 min. 27 sek.

Tiesa, „Warriors“ dar sugebėjo likus varžytis 51 sek. sumažinti atsilikimą po „Pelicans“ žaidėjų klaidų rezultatą iki 91:94, tačiau tai buvo viskas, ką tądien jie galėjo nuveikti.

Dar trečiame kėlinyje „Warriors“ pirmavo 70:67, tačiau „Pelicans“ spurtavo 20:7 ir ketvirtojo kėlinio 4 min. išsiveržė į priekį 87:77.

Nepadėjo ir pražangos – „Pelicans“ pataikė paksutinius 7 metimus iš 8 bandymų.

„Pelicans“ šiose rungtynėse prametė 17 iš iš pirmųjų 21 mesto tritaškio, o iš viso per 34 bandymus Naujojo Orleano atstovai pataikė 8 kartus.

Du tolimus metimus bandė pataikyti ir Jonas Valančiūnas, tačiau šįkart vienam iš NBA tritaškių metimų lyderių nesisekė – neįkrito nė vienas.

Jonas Valančiūnas per 32 minutes pelnė 8 taškus (2/4 dvit., 0/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, blokavo 2 metimus, 4 kartus suklydo ir 3 kartus prasižengė.

„Pelicans“ nutraukė trijų nesėkmių seriją, tuo tarpu „Warriors“ pralaimėjo iš eilės jau antrąją dvikovą.

„Pelicans“: B. Ingramas (11/16 dvit., 1/4 trit., 7/8 baud., 11 atk. kam., 6 rez. perd.) 32, J. Hartas 14, H. Jonesas 13, G. Clarkas 10, J. Valančiūnas 8.

„Warriors“: A. Wigginsas (1/6 trit.) 21, J. Kuminga 13, D. Lee 12, J. Poole`as (2/9 trit.) 11, M. Moody 10.