Išsišokėlė ALBA labai skaudžiai pamokė „Panathinaikos“

Eurolygos dvigubos savaitės mačą trečiadienį žaidė netikėtai sėkmingai turnyrą pradėjusi Berlyno ALBA ir du lietuvius savo gretose turintis Atėnų „Panathinaikos“. Vokiečiai iškovojo ir trečiąją pergalę, susitvarkę be kalbų su graikais 94:65 (17:9, 26:24, 21:12, 30:20).

Marius Grigonis<br>G.Bitvinsko nuotr.

Oct 19, 2022, 8:34 PM, atnaujinta Oct 19, 2022, 10:56 PM

Nors „Panathinaikos“ ne itin sėkmingai pradėjo mačą ir atsiliko 17:8, mačo lūžis įvyko trečiame kėlinyje, kai ALBA ekipa 6 minučių atkarpą laimėjo net 17:4 ir nutolo 60:36.

Tuomet Berlyno ekipą tempė Tamiras Blattas, savo sąskaitoje jau turėjęs 15 taškų. Po tokios duobės graikai net ir nebandė atsigauti ir skausmingai pralaimėjo.

24 minutes rungtyniavęs Marius Grigonis įmetė 14 taškų (1/5 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 3/3 baudos metimai), sugriebė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 6 naudingumo balus.

Jis buvo rezultatyviausias savo ekipoje, nors po dvijeų klėinių buvo surinkęs 3 taškus.

19 minučių žaidęs Artūras Gudaitis pelnė 8 taškus (3/5 dvitaškiai, 2/8 baudos metimai), sugriebė 4 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas, sykį suklydo, 3 kartus prasižengė ir surinko 4 balus.

ALBA: Luke‘as Sikma 16 (15 atk. kam., 6 rez. perd., 34 naud. bal.), Tamiras Blattas 15 (4/7 tritaškiai, 7 rez. perd.), Yanni Wetzellis 11, Yovelis Zoosmanas ir Christas Koumadje (6 atk. kam., 2 blk.) po 10.

„Panathinaikos“: Marius Grigonis 14, Andrew Andrewsas 13, Parisas Lee 11, Artūras Gudaitis 8.

Namie kovojusi ALBA savo sąskaitoje iki trečiadienio turėjo dvi pergales iš dviejų galimų. Pradžioje vokiečiai nepasigailėjo debiutantės Belgrado „Partizan“ ekipos 100:84, o antrame ture išvykoje po pratęsimo įveikė Milano „Olimpia“ 80:74.

Tuo tarpu Mariaus Grigonio ir Artūro Gudaičio ekipa „Panathinaikos“ krito pirmoje aisktatoje prieš Madrido „Real“ 68:71, o po to po dramatiškos pabaigos įveikė Belgrado „Crvena zvezda“ 77:75.