„Lietkabelio“ košmaras Italijoje – patys išleido pergalę iš savo rankų Rungtynių teisėjui buvo išmušti dantys

Panevėžio „Lietkabelio“ (2/3) krepšininkai apmaudžiai pralaimėjo Europos taurės dvikovą išvykoje. Antradienį Nenado Čanako auklėtiniai svečiuose 71:74 (14:17, 24:16, 17:19, 16:22) krito prieš „Venezia“ (3/2) krepšininkus.

N.Čanakas.<br>K.Kavolėlio nuotr.

Nov 22, 2022, 8:43 PM, atnaujinta Nov 22, 2022, 11:17 PM

Rungtynių pradžia buvo pažymėta kuriozine situacija – teisėjui Piotrui Pastusiakui išmetus ginčo kamuolį „Venecia“ ekipos vidurio puolėjas Mitchellas Wattas su ranka užkliudė arbitro veidą.

Teisėjas iš Lenkijos nukentėjo gana stipriai – jam buvo išmušti dantys. Vis dėlto tai nesutrukdė pratęsti rungtynių.

O jos prasidėjo ne itin rezultatyviai – be Željko Šakičiaus į Italiją atvykęs „Lietkabelis“ mačo pradžioje džiaugėsi minimaliu pranašumu.

Vis dėlto ketvirčio pabaigoje aikštės šeimininkai sužaidė kiek sėkmingiau ir po pirmųjų 10 minučių pirmavo 17:14.

Antrajame kėlinyje netrūko permainingos kovos – „Venecia“ vienu metu buvo nutolusi septynių taškų pranašumu, tačiau „Lietkabeliui“ pavyko stabilizuoti reikalus aikštėje.

Beno Griciūno į priekį vedami svečiai persvėrė rezultatą ir į ilgąją pertrauką išėjo ilsėtis pirmaudami 38:33.

Trečiajame kėlinyje tęsėsi atkakli kova. Nors „Lietkabelis“ buvo didžiąją ketvirčio dalį priekyje, tačiau Jasono Grangerio vedami aikštės šeimininkai neleido Lietuvos čempionams nutolti.

Tritaškiu su sirena kėlinį „uždaręs“ Panevėžio klubas po trijų kėlinių buvo priekyje 55:52.

Ketvirtąjį kėlinį „Lietkabelis“ pradėjo su neeiliniu kovingumu – panevėžiečiai pirmą kartą dvikovos metu įgijo dviženklį pranašumą – 65:55.

Mačo pabaigoje iš abiejų komandų pusės pasipylė klaidos, o viską savo rankose turėję „Lietkabelio“ krepšininkai iššvaistė persvarą – prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei rezultatas jau buvo lygus – 71:71.

Likus žaisti 26 sek. varžovams pavyko išprovokuoti pražangą, o penktąją pražangą užsidirbo B.Griciūnas. Priešininkai įmetė vieną baudos metimą ir po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį.

„Lietkabelis“ prametė pergalingu galėjusi tapti metimą ir pažeidė taisykles prieš varžovus.

„Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 25, Benas Griciūnas 16, Kristianas Kullamae 11.

„Venezia“: Mithcellas Wattas 19, Allerikas Freemanas 17, Derekas Willisas 14.