Kosminis krepšinis: daugiau nei 100 taškų įmetęs „Lietkabelis“ šventė pergalę Europos taurėje

Panevėžio „Lietkabelio“ (3/3) krepšininkai grįžo į pergalių kelią Europos taurės turnyre. Trečiadienį Nenado Čanako auklėtiniai namuose 104:98 (34:27, 26:17, 22:25, 22:29) pranoko Liublianos „Cedevita Olimpija“ (0/6) krepšininkus.

Vytenis Lipkevičius.<br>K.Kavolėlio nuotr.

Nov 30, 2022, 7:01 PM, atnaujinta Nov 30, 2022, 9:01 PM

Abi komandos rungtynes pradėjo uraganiniu puolimu. Net šešis tritaškius per pirmąjį kėlinį įmetęs „Lietkabelis“ atitrūko nuo savo varžovų ketvirčio pabaigoje ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje – 34:27.

Antrajame kėlinyje panevėžiečiai pratęsė savo sėkmingą pasirodymą. Nors gynyboje pavyko ne viskas, tačiau galingu žaidimu priekyje N.Čanako kariauna atitrūko dviženkliu pranašumu – 60:34.

Po pertraukos panevėžiečiai toliau tęsė savo puolimo šou – užtikrintas žaidimas leido dviženklį pranašumą išlaikyti viso trečiojo ketvirčio metu. Priekyje savo jėgos nemažinę aikštės šeimininkai po trijų kėlinių pirmavo 82:69.

Ketvirtajame kėlinyje svečiams pavyko sušvelninti atsilikimą iki vienžeklio. Vienu metu 20 taškų pranašumą turėjęs „Lietkabelis“ ėmė jį barstyti į visas puses.

Ketvirčio viduryje strigusius panevėžiečius į priekį truktelėjo sėkmingai puolime sužaidęs K.Kullamae ir N.Čanako kariaunai pavyko stabilizuoti padėtį aikštėje – 92:78.

„Cedevita Olimpija“ greitai pateikė savo atsaką ir skirtumas tarp komandų ir vėl tapo vienžeklis. Kai priešininkai ėmė lipti ant padų, vėl apie save priminė 22-ąjį tašką pelnęs ir ketvirtąjį tašką realizavęs K.Kullamae.

Tai buvo pirmas kartas Panevėžio ekipos istorijoje, kai ši komanda Europos taurės turnyre pelnė 100 ar daugiau taškų.

Šiose rungtynėse „Lietkabelis“ vertėsi be dėl traumos padėti negalėjusio Željko Šakičiaus.

„Lietkabelis“: Kristianas Kullame 24, Gyorgy Golomanas 23, Benas Griciūnas 16,Vytenis Lipkevičius 13.

„Cedevita Olimpija“: Amaras Alibegovičius 19, Yogi Ferrellas ir Karlo Matkovičius po 17.