Panevėžio „Lietkabelis“ ir toliau Europos taurėje namie murkdo varžovus – neatsilaikė ir italų „Germani“

Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa lipa po truputį į Europos taurės A grupės viršūnę. Trečiadienį panevėžiečiai namie mače grūmėsi su italų Brešos „Germani“ klubu ir jį palaužė 79:70 (26:14, 17:22, 14:20, 22:14). Tai jau buvo ketvirtoji „Lietkabelio“ pergalė turnyre ir ketvirtoji savo žiūrovų akivaizdoje: kol kas nė vienas varžovas A grupėje neužėmė Panevėžio tvirtovės.

​“Lietkabelio“ krepšininkai.<br>G.Šiupario nuotr.

Dec 7, 2022, 6:39 PM, atnaujinta Dec 7, 2022, 9:20 PM

Jau pirmame kėlinyje Panevėžio ekipa gan lengvai įgijo dviženklę persvarą ir likus kovoti 2 min. priekyje buvo 19:9.

Po pirmojo ketvirčio šeimininkai ramiai buvo priekyje 26:14, o antrojo kėlinio pradžioje praraja išaugo iki 28:14.

Baigaintis kėliniui italams pavyko aptirpdyti skirtumą iki 34:43, o ilsėtis komandos išėjo dar labiau suartėjus rezultatams – 43:36.

Trečiame kėlinyje varžovai ir toliau mažino atotrūkį ir ketvirtojo kėlinio pradžioje „Germani“ pirmą kartą išsiveržė į priekį 58:57.

Maža to: Italijos ekipa buvo atitrūkusi ir 61:57, bet šeimininkai sumažino skirtumą iki 60:61 ir persvėrė 62:61.

Baigiantis akistatai panevėžiečiai sugebėjo surasti jėgų spurtuoti 8:0 ir pabėgti 77:68. Tos persvaros užteko sėkmingai užbaigti rungtynes.

„Parodėme charakterį ir išlikome kartu ketvirtajame kėlinyje, kai buvo sunkiausia. Vienu metu atsilikome keturiais taškais, nes varžovas buvo gerai įsibėgėjęs.

Bet mes atsakėme sunkiais metimais ir, žinoma, kibia gynyba. Mūsų žaidimas prasideda nuo gynybos.

Tai mūsų svarbus kovos akcentas, mūsų draugas“, – kalbėjo po pergalės Panevėžio ekipos treneris Nenedas Čanakas.

„Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 13 (5 rez. perd.), Gabrielius Maldūnas 12 (7 atk. kam.), Gyorgy Golomanas ir Benas Griciūnas (5 atk. kam.) po 10, Vytenis Lipkevičius 9 (7 atk. kam., 17 naud. bal.).

„Germani“: Amedeo Della Valle (5 rez. perd., 20 naud. bal.) ir C.J.Massinburgas (3/5 tritaškiai) po 14, Kenny Gabrielis 13 (10 atk. kam.).

Brešos komanda turi 2 pergales po 7 sužaistų rungtynių ir yra devinta iš dešimties grupės ekipų, o panevėžiečiai su keturiais laimėjimais pakilo į 4-ąją poziciją.

Panevėžiečiai praėjusią savaitę sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes ir 104:98 įveikė slovėmų Liublianos „Olimpija“.

Italijos klubas Europos taurėje pralaimėjo jau ketverias rungtynes iš eilės.

„Germani“ 60:80 nusileido Venecijos „Umana Reyer“ ekipai, 86:91 pralaimėjo prieš Klužo Napokos „U-BT“ ir 69:71 neatsilaikė prieš Breso Burgo JL.