Įspūdingos R. Giedraičio rungtynės pažymėtos pergale prieš „Real“

​Vitorijos „Baskonia“ (11/5) klubas su Roku Giedraičiu ir Tadu Sedekerskiu Eurolygos namų rungtynėse 92:86 (24:28, 35:15, 14:26, 19:17) įveikė Ispanijos čempionus – Madrido „Real“ (10/6) krepšininkus.

R. Giedraitis<br>Baskonia twitter nuotr.
T. Sedekerskis.<br>Baskonia twitter nuotr.

2022-12-29 19:47, atnaujinta 2022-12-29 22:24

Baskai sužaidė įspūdingą antrąjį kėlinį. Joano Penarroya auklėtiniai ketvirtį laimėjo net 20 taškų skirtumu (35:15) ir į ilgąją pertrauką žengė pirmaudami 59:43.

Visgi, šeimininkams išlaikyti persvaros nepavyko. Po Nigelio Williamso-Gosso dvitaškio „Real“ į lemiamą minutę žengė su 5 taškų deficitu (82:87).

Galiausiai išsigelbėti karališkajam klubui nepavyko. Ispanijos čempionai nesugebėjo dar kartą užpulti varžovų krepšio, o Pierria Henry su Dariusu Thompsonu kartu pataikę 3 baudos metimus užtikrino „Baskonia“ pergalę.

R.Giedraitis buvo naudingiausias „Baskonia“ krepšininkas. Lietuvis per 30 minučių pelnė 21 tašką (4/6 dvit., 3/6 trit., 4/4 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 26 naudingumo balus.

T.Sedekerskis pridėjo 2 taškus (1/1 dvit.), 3 atkovotus kamuolius ir 4 naudingumo balus.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Markusas Howardas, kuris surinko 28 taškus (5/9 dvit., 6/11 trit.), 2 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 3 klaidas ir 22 naudingumo balus.

„Baskonia“: Markusas Howardas 28, Rokas Giedraitis 21, Matthew Costello ir Daultonas Hommesas po 12.

„Real“: Gabrielis Deckas 17, Nigelis Williamsas-Gossas 16, Walteris Tavaresas 15.

„Baskonia“ klubas laimėjo 6 rungtynes paeiliui ir turi ilgiausią pergalių seriją. Vitorijos ekipa su 11 pergalių ir 5 pralaimėjimais užima 1-ąją vietą.

„Real“ turėdami 10 pergalių rikiuojasi 5-oje pozicijoje.

Praėjusiame Eurolygos sezone abi tarpusavio rungtynes laimėjo Madrido ekipa.