„Lietkabelis“ namuose antrą kartą pripažino „Prometej“ pranašumą

Panevėžio „Lietkabelio“ (4/6) krepšininkai Europos taurės namų rungtynėse 72:80 (24:12, 10:21, 17:22, 21:25) nusileido Slobožansko „Prometej“ (6/4) komandai.

„Lietkabelis“ – „Prometej“<br> Lietkabelio klubo nuotr.

kklietkabelis.lt

Jan 11, 2023, 6:44 PM, atnaujinta Jan 11, 2023, 9:07 PM

„Lietkabelio“ komandoje naudingiausiai rungtyniavo Vytenis Lipkevičius, kuris per 33 minutes surinko 10 taškų (1/5 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud.), 9 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 4 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas ir 15 naudingumo balų.

Rungtynes kur kas geriau pradėjo aikštelės šeimininkai, jau per šešias pirmąsias minutes įgiję dviženklį pranašumą po Gyorgy Golomano dvitaškio (15:5). Panašų atotrūkį „Lietkabeliui“ pavyko išlaikyti iki pat kėlinio pabaigos, kai į Issufo Sanono dvitaškį taikliu tolimu metimu atsakė Mantas Rubštavičius (24:12).

Antrąjį ketvirtį svečiai pradėjo sėkminga septynių taškų be atsako atkarpa ir po dviejų paeiliui D.J. Stephenso dvitaškių ženkliai sumažino deficitą (24:19). Panevėžio ekipai išlaikyti pranašumo nepavyko – likus mažiau nei minutei antrajame kėlinyje deficitą iki minimumo sumažino Gianas Clavellas (34:33).

Po ilgosios pertraukos svečiai surengė dar vieną spurtą ir po Ondrejaus Balvino taškų įgijo didžiausią persvarą (34:39), o po kelių minučių ją dar labiau padidino Clavello ir D.J. Kennedy taškai (38:46). Visgi „Lietkabelis“ neleido varžovams pabėgti į priekį ir užbaigė kėlinį Beno Griciūno ir Jamelo Morriso dvitaškiais (51:55).

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes Kristianas Kullamae pelnė dvitaškį, perėmė kamuolį, taškus pelnė Golomanas, o dar kartą apsigynės Peno dvitaškiu išvedė šeimininkus į priekį (62:61). Kova ir toliau buvo apylygė – į Clavello dvitaškį su pražanga tokiu pat epizodu atsakė ir Benas Griciūnas (69:70). Visgi per paskutines dvi minutes svečiai surengė septynių taškų spurtą (69:77) ir įtvirtino pergalę.

Šiose rungtynėse „Lietkabelis“ vertėsi be Pauliaus Murausko

„Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 15, Gyorgy Golomanas 13, Benas Griciūnas 12.

„Prometej“: Gianas Clavellas ir Calebas Agada po 19, DJ Stephensas 14.

Panevėžiečiai Europiniame fronte patyrė tris pralaimėjimus paeiliui ir su 4 pergalėmis užima 8-ąją vietą A grupėje.

„Prometej“ laimėjo tris rungtynes paeiliui ir savo sąskaitoje turėdami 6 pergales užima 3-ąją vietą.

Pirmoji dvikova baigėsi Ukrainos klubo pergale Rygoje 82:71.