NKL savaitės apžvalga: trenerio debiutas ir 17-mečio siautulys

Trenerio debiutas, 17-mečio siautulys ir naudingumo rekordai – tai ir dar daugiau – „7bet-NKL“ savaitės apžvalgoje.

Simas Jasaitis<br> L.Šepučio nuotr.
 Augutas Merkys<br> V.Kuralavičiaus nuotr.

2023-01-16 16:32

17-mečio šou. Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ gynėjas Augustas Merkys rungtynėse su Klaipėdos „Neptūnu-Akvaservis“ surengė geriausią asmeninį „7bet-NKL“ pasirodymą.

Marijampolietis per 23 minutes pelnė 17 taškų (1/2 dvit., 5/7 trit.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį bei surinko 15 naudingumo balų.

17 taškų, 5 pataikyti tritaškiai ir 15 naudingumo balų – asmeniniai A. Merkio rekordai.

Trenerio debiutas. Palangos „Kuršių“ vairą perėmęs vyr. treneris Albertas Vilimas rungtynėse su „Šilute“ debiutavo nesėkme.

Palangiškiai 72:78 nusileido „Šilutei“, o antrosiose savaitės rungtynėse pralaimėjo ir prieš Mažeikių „M Basket“ (62:90).

Praradimai. „Kuršiai“ praėjusią savaitę vertėsi be dviejų puolėjų – Tado Budrio ir Justino Youngo.

T. Budrys šį sezoną vidutiniškai renka po 6,5 taško ir 4,3 atkovoto kamuolio, o J. Youngo vidurkiai siekia 9,7 taško ir 6,9 atkovoto kamuolio.

Nesulaikomi. Marijampoliečiai praėjusią savaitę nugalėjo Vilkaviškio „Perlą“ (75:65), „Neptūną-Akvaservis“ (97:68) ir Vilniaus „Rytą-2“ (86:61) bei tokiu būdu pratęsė pergalių seriją iki vienuolikos.

Tai šiuo metu ilgiausią laimėjimų seriją lygoje turinti ekipa.

Naudingiausias. „Neptūno-Akvaservis“ puolėjas Oskaras Pleikys tarp visų komandų surengė vieną naudingiausių „7bet-NKL“ sezono pasirodymų.

Rungtynėse su Mažeikių „M Basket“ O. Pleikys pelnė 26 taškus (6/10 dvit., 1/3 trit., 11/12 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 6 kamuolius bei surinko 44 naudingumo balus.

Šį sezoną už jį naudingesnį pasirodymą pademonstravo tik Joniškio „Delikateso“ aukštaūgis Povilas Gaidys, kai mače su Klaipėdos klubu surinko net 50 naudingumo balų.

Lyderių akistata. 15 taškų deficitą panaikinę „Telšiai“ savaitės rungtynėse 67:59 pasiekė revanšą – įveikė ant kulnų minantį Kauno „Žalgirį-2“ ir išsaugojo antrąją vietą turnyrinėje lentelėje.

Į pergalę telšiškius vedė ketvirtajame kėlinyje 11 iš 26 taškų pelnęs Ovidijus Kaminskis. 31-erių plungiškis per 23 minutes iš viso pelnė 16 taškų (7/15 dvit., 2/5 baud.), atkovojo 6 kamuolius bei surinko 11 naudingumo balų.

Uraganinės atakos. Puikų puolimą pademonstravęs „Vytis-VDU“ 100:67 sutriuškino „Kretingą-VR Servisas“.

Nugalėtojų gretose naudingiausias „7bet-NKL“ rungtynes sužaidęs Titas Januševičius per 33 minutes pelnė 24 taškus (4/6 dvit., 4/7 trit., 4/4 baud.), atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 32 naudingumo balus.

Iki šiol jo geriausias pasiekimas buvo 30 naudingumo balų.

Lauktos pergalės. Vilniaus „Stekas“ ir „Perlas“ praėjusią savaitę sugrįžo į pergalių kelią.

Aštuonių nesėkmių seriją nutraukusi Vilkaviškio ekipa 90:87 nugalėjo vilniečius, o pastarieji 62:53 įveikė „Neptūną-Akvaservis“ bei laimėjo pirmą sykį per pastarąsias septynerias rungtynes.

Lemiami metimai. „Perlas“ dvi pergales paeiliui iškovojo paskutiniais metimais.

Vilkaviškio komandą į pergalę prieš „Delikatesą“ atvedė Roko Stankevičiaus lemiamas šūvis (77:76), o mače su „Steku“ išgelbėjo tolimą metimą įsūdęs Modestas Žaunieriūnas (90:87).

Įspūdinga atkarpa. Pergalingose rungtynėse su „Kuršiais“ 40-metis veteranas Simas Jasaitis aikštėje praleido mažiau nei 13 minučių, tačiau to jam užteko, kad jis prasibrautų tarp rezultatyviausių.

Daugiau nei po tašką per minutę rinkęs 201 cm ūgio puolėjas pataikė 4 iš 6 dvitaškių, 2 iš 3 tritaškių ir 1 iš 2 baudų – pelnė 15 taškų.

Už jį rezultatyviau žaidė tik po 17 taškų pelnę Karolis Guščikas ir Karolis Babušis, kurie rungtyniavo ilgiau nei po 25 minutes.