Žvėriška J. Valančiūno ir D. Sabonio priešprieša: įspūdingus skaičius fiksavusių lietuvių mūšyje karališkai atrodė Domantas

NBA čempionate vis dėlto susikirto dviejų lygoje kovojančių lietuvių keliai: pirmadienio vakarą Sakramente aikštėje varžėsi Domantas Sabonis prieš Joną Valančiūną. Išskirtinėje akistatoje „Sacramento Kings“ klubas namie 123:108 (32:29, 30:27, 38:20, 26:29) palaužė „New Orleans Pelicans“ atstovus.

Domantas Sabonis žaidė prieš Joną Valančiūną. <br> AFP/Scanpix nuotr.

Mar 7, 2023, 7:24 AM, atnaujinta Mar 7, 2023, 7:36 AM

Abu lietuviai tris kėlinius žaidė kaip broliai dvyniai – pelnė po 15 taškų, po krepšiais buvo susirinkę susirinkę po 9 kamuolius, tačiau Domantas buvo atlikęs net 10 rezultatyvių perdavimų, o Jonas – du.

Itin atkaklioje akistatoje „Kings“ dviženklę persvarą susikrovė tik trečiojo kėlinio pabaigoje, kai išsiveržė į priekį 88:75, o ketvirtį užbaigė pirmaujant 97:79.

Ketvirtame kėlinyje vaizdas dar labiau subjuro Naujajam Orleanui – skirtumas pašoko iki 108:85 ir baigtis tapo aiški.

J. Valančiūnas šioje akistatoje per daugiau kaip 28 min pelnė 19 taškų, pataikęs 8 dvitaškius iš 10 ir vienintelį mestą tritaškį bei atsikovojo 12 kamuolių. Taip pat jis atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Aukštaūgis iš Utenos šįkart nemetė nė vienos baudos.

Tuo tarpu D.Sabonis iš aikštės išėjo su trigubu dviženkliu – per 34 minutes pasižymėjo 19 taškų (7/12 dvit., 1/1 trit., 2/3 baud.), 11 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Tai buvo jau aštuntasis šiame sezone D.Sabonio trigubas dviženklis ir septyniuose mačuose jo ekipa šventė pergalę.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 24 (7/12 dvit., 7 rez. perd., 6 kld.), Jonas Valančiūnas 19 (8/10 dvit., 12 atk. kam.), Trey Murphy 17, CJ McCollumas 14.

„Kings“: Kevinas Huerteris 25 (6/10 trit., 8 rez. perd.), Domantas Sabonis 19, Davionas Mitchellas 15, Harrisonas Barnesas ir Trey Lylesas po 14.

Naujasis Orleanas šiuo maču baigė savo turne po Vakarų pakrantę – trečiadienį „Pelicans“ Portlande laimėjo 121:110, o penktadienį nusileido „Golden State Warriors“ 99:108.

Tuo tarpu Sakramento penkerių pergalių iš eilės serija nutrūko šeštadienį namuose, kaip buvo pralaimėta „Minnesota Timberwolves“ 134:138.

„Kings“ nebuvo pralaimėjusi dviejų mačų iš eilės nuo vasario 5 dienos, kai išvykoje žaidė prieš „Pelicans“ ir įveikė juos triuškinančiai 136:104.

Tuomet dvikovoje dėl traumos nežaidė J.Valančiūnas, o D.Sabonis įmetė 12 taškų ir atsikovojo 11 kamuolių.

Sakramentas į atkrintamąsias akistatas nebuvo patekęs nuo 2006 m. ir nors šiuo metu jie užima gana patogią poziciją – turi aštuoniais pralaimėjimais mažiau nei „Pelicans“ – treneris Mike'as Brownas savo komandai primena, kad darbas vis dar neatliktas.

„Turime taikinį ant nugaros“, – tikino jis. – Šiuo metu mes esame medžiojami. Nesu tikras, kaip mes visi jaučiamės būdami viena komanda, nes tai yra pirmas kartas po tiek metų, kai tai išgyvename galimybę prasibrauti į atkrintamąsias akistatas. Dabar vietoj džiaugsmo jaučiame medžioklės skonį“.

Komandos dar kartą susikaus, tačiau jau Naujajame Orleane balandžio 4 dieną.