Trijų lietuvių priešpriešoje Eurolygoje „Baskonia“ tritaškiais vis dėto nenužudė „Monaco“

Vienas iš Eurolygos lyderių „Monaco“ klubas su Donatu Motiejūnu penktadienį metė iššūkį dviejų lietuvių atstovaujamai Vitorijos „Baskonia“ ekipai. Ir baskų bandymas atimti tašką iš prancūzų baigėsi niekuo – „Monaco“ nugalėjo 102:93 (23:28, 29:19, 22:26, 28:20).

Rokas Giedraitis<br>G.Bitvinsko nuotr.

Mar 10, 2023, 8:57 PM, atnaujinta Mar 10, 2023, 11:57 PM

„Baskonia“ pataikė net 16 tritaškių iš 33 bandymų (49 proc.), tuo tarpu „Monaco“ įmetė vos 5 tolimus metimus iš 19 (26 proc.)

Neįtikėtinai atkalioje akistatoje viena ir kita komanda pirmavo laimėdamos savo ketvirtį. Prieš lemiamą kėlinį priekyje vos vieno taško skirtumu buvo svečiai iš Prancūzijos 74:73.

Likus kovoti 5 min. rezultatas ir toliau buvo drąskantis abiejų komandų stovyklas – 81:81.

Kas minutę tirpstant laikui ekipos žengė taškas į tašką ir nė vienai nepavyko pabėgti – priešpasutinę minutę rezultatas buvo 88:87 šeimininkų naudai.

Baskai pabandė pabėgti – 91:87, tačiau tai nebuvo tikrasis spurtas. „Monaco“ sugebėjo priešpaskutinę minutę perimti iniciatyva ir ji vos ne vos atitrūko 94:91.

Likus grumtis 50 sek. „Baskonia“ turėjo jau kritinį atsilikimą 91:96. Nors šeimininkai dar pabandė sukurti stebuklą – 93:96, prancūzai ramiai užbaigė akistatą.

Vienas iš Vitorijos ekipos lyderių R.Giedraitis aikštėje žaidė 31 minutę, įmetė 9 taškus (3/6 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius ir surinko 13 naudingumo balų.

Tuo tarpu po traumos atsigaunantis T. Sedekerskis per 7 minutes taškų nepelnė ir atkovojo vieną kamuolį.

Monako klubui D.Motiejūnas per 14 minučių pelnė 8 taškus (4/4 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų.

„Baskonia“: Markusas Howardas ir Dariusas Thompsonas (12 rez. perd.) po 20, Vanja Marinkovičius 14 (4/4 trit.), Maikas Kotsaras 11.

„Monaco“: Jordanas Loydas 19, Elie Okobo 18, Alpha Diallo 17, Donta Hallas 15.

„Monaco“ klubas siekia prasimušti tarp trijų geriausių Eurolygos ekipų. Prancūzijos ekipa turėjo iki penktadienio dviejų pergalių seriją, o šios savaitės pradžioje nurungė Atėnų „Panathinaikos“ 84:70.

Tokį patį pastarųjų dvejų mačų rezultatą turėjo ir baskai, šią savaitę nurungę net Madrido „Real“ 85:81.

Tarpusavio akistatoje pirmame rate „Monaco“ buvo pajėgesnis 79:74.

„24/7“: kaip A. Armonaitė ir E. Gentvilas vienas kitam pamokslavo