Eurolygos ketvirtfinalis Stambulo mūšiu nesibaigė: „Fenerbahce“ palaužė „Olympiakos“ ir važiuoja į Graikiją

Eurolygoje tęsiasi atkrintamosios kovos dėl patekimo į turnyro finalo ketvertą Kaune. Penktadienį jau ketvirtąją akistatą žaidė Pirėjo „Olympiakos“ ir Stambulo „Fenerbahce“. Nors pirmąją vietą reguliariame sezone laimėję graikai laikyti šios poros favoritais, tačiau „Fenerbahce“ išlaiko intrigą – turkai įveikė Pirėjo atstovus 73:69 (18:17, 14:16, 16:16, 25:20).

„Olympiakos“ komanda kovoja prieš „Fenerbahce“<br> AFP/Scanpix nuotr.

2023-05-05 20:09, atnaujinta 2023-05-05 23:29

Jei pirmame kėlinyje komandos žaidė taškas į tašką, tai antrame kelis kartus „Olympiakos“ turėjo 4 taškų persvarą – 27:23. Tačiau po to iniciatyvą perėmė šeimininkai, kurie spurtavę 9:0 buvo atitrūkę ir 5 taškais – 32:27.

Tačiau ilsėtis komandos išėjo Pirėjui pirmaujant 33:32.

Trečiame ketvirtyje svečiai turėjo tam tikrą persvarą – 45:40, kurią „Fenerbahce“ siekė panaikinti. Ir tai jai pavyko ketvirtame kėlinyje, kai po dveijų tritaškių išsiveržė į priekį 54:49.

Baigiantis mačui „Fenerbahce“ įgijo didžiausią persvarą 67:61, o likus grumtis 1 min. 22 sek. Tyleris Dorsey neleido priartėti svečiams 70:63.

Tuomet prasidėjo tritaškių mėtymo konkursas, bet vis tiek turkai paskutinėmis sekundėmis turėjopergalingą  persvarą 73:69.

„Fenerbahce“: Dyshawnas Pierre 17 (4/6 trit.), Tyleris Dorsey 16, Nigelas Hayesas 12, Johnathanas Motley 9, Carsenas Edwardsas 8.

„Olympiakos“: Shaquielle'as McKissicas 20, Isaiahas Canaanas ir Moustapha Fallas 12, Thomas Walkupas 8.

Pirmoje dvikovoje Pirėjuje šeimininkai laimėjo 79:68, tačiau po to pralaimėjo 78:82.

Persikėlus į Stambulą „Olympiakos“ iškovojo dramatišką pergalę 72:71, kai paskutinę sekundę tritaškį pataikė Kostas Sloukas.

Reguliariame Eurolygos sezone Pirėjo krepšininkai buvo pirmi, o Stambulo atstovai – aštunti. Jie „Olympiakos“ reguliariame sezone abukart nurungė „Fenerbahce“ 94:67 ir 93:73.