Pratęsimo pareikalavusioje dramoje – Prancūzijos dvidešimtmečių triumfas Europos čempionato finale

Baigėsi Europos dvidešimtmečių čempionatas Graikijoje. Dramatiškame finale Europos čempionais tapo Prancūzijos krepšininkai, antri liko Izraelio krepšininkai, o treti – Graikijos rinktinės atstovai.

Maxime'as Raynaudas<br> FIBA nuotr.

Jul 16, 2023, 11:19 PM, atnaujinta Jul 16, 2023, 11:24 PM

Didžiajame Europos dvidešimtmečių finale 89:79 (17:26, 30:18, 14:13, 11:15, 17:7) po dramatiškos 45 minučių kovos prancūzai iškovojo Europos čempionų vardus.

Bronzos medaliais pasidabino graikai, kurie 68:64 nukovė Lietuvos dvidešimtmečių rinktinės skriaudikus belgus.

Didįjį finalą geriau pradėjo Izraelio krepšininkai, kurie po pirmųjų dešimties minučių buvo visai netoli to, kad pirmautų dviženkliu skirtumu (17:26).

Antrajame kėlinyje atkutę prancūzai ne tik sumažino, bet ir persvėrė rungtynių rezultatą (47:44).

Antroje mačo dalyje abi dvidešimtmečių rinktinės kovojo taškas į tašką, o iki susitikimo pabaigos likus kiek mažiau nei dviems minutėms – rezultatas buvo lygus (70:70). Abi rinktinės turėjo po progą laimėti finalą per nepridėtą laiką, tačiau abejų rinktinių žaidėjai demonstravo ledą venose ir pataikė po vieną metimą iš žaidimo, kas lėmė, kad didžiajame dvidešimtmečių Europos čempionato finale prireiks pratęsimo.

Visgi antroje pratęsimo dalyje aukštesnę pavarą įjungė prancūzai, kurie pataikė kelis svarbius tritaškius, o galop likus minutei iki mačo pabaigos – nugalėtojas jau buvo aiškus.

Prancūzija: Maxime'as Raynaudas 26, Iliasas Kamardine 23 (7 rez. perd.), Adama-Alpha Balas 9.

Izraelis: Naomas Yaacovas 31 (9/12 dvit., 2/4 trit., 7/8 baud.), Danielis Wolfas 17 (16 atk. kam.), Ronas Zipperis – 15.