Fantastiškas L. Dončičius parklupdė būsimus Lietuvos varžovus pasaulio čempionate

Pergalę draugiškose rungtynėse antradienį iškovojo Lukos Dončičiaus tempiama Slovėnijos krepšinio rinktinė, kuri namuose 104:100 (32:22, 23:31, 26:20, 23:27) įveikė Juodkalnijos krepšininkus. Pastarieji bus Lietuvos ekipos varžovai pasaulio čempionato D grupės mačuose.

Luka Dončičius.<br>SPO/Scanpix nuotr.
L. Dončičius.<br>SIPA/Scanpix nuotr.
L. Dončičius.<br>G.
Daugiau nuotraukų (3)

2023-08-08 21:52

Nors šeimininkai slovėnai pirmavo beveik viso mačo metu, baigiantis ketvirtam kėliniui juodkalniečiai spurtavo 15:5 ir išlygino skirtumą 90:90.

Vis dėlto po L.Dončičiaus keturių iš eilės taškų Slovėnija ir vėl atitrūko, turėjo 3–5 taškų persvarą ir šventė pergalę.

Įspūdingai Slovėnijos ekipos gretose žaidęs NBA „Dallas Mavericks“ žvaigždė L.Dončičius per 33 minutes įmetė 34 taškus (7/10 dvit., 4/11 trit., 8/15 baud.), atsikovojo 13 kamuolių, atliko 14 rezultatyvių perdavimų, išprovokavo 11 pražangų ir sirinko 43 naudingumo balus.

Slovėnų lyderis trigubą dviženklį surinko per 24 žaidimo minutes.

Tiesa, baudų metimai ir šį kartą tapo silpnąja L.Dončičiaus vieta. Iš 15 bandymų tikslą pasiekė tik 8 (53 proc.).

Slovėnija: Luka Dončičius 34, Klemenas Prepeličius 17, Bine Prepeličius ir Jordanas Morganas po 10.

Juodkalnija: Vladimiras Mihailovičius 26, Dino Radončičius 21, Nikola Ivanovičius 12, Nikola Vučevičius 11 (14 atk. kam.).

Juodkalnija pasaulio čempionato D grupėje grumsis su Lietuva, Meksika ir Egiptu, o slovėnai F grupėje kovos su Žaliojo Kyšulio salomis, Venesuela ir Sakartvelu.