Tragiškoje automobilio avarijoje Lenkijoje žuvo buvęs krepšininkas Edgaras Surakas. Jam buvo 42-eji metai.

Lenkijos kelyje žuvo latvis Edgaras Surakas. <br> stop kadras

Aug 15, 2023, 4:14 PM, atnaujinta Aug 15, 2023, 4:46 PM

Pastaruoju metu E.Surakas dirbo Belgijoje, tačiau rugpjūčio pradžioje susiruošė namo į Latviją ir Lenkijoje pateko į autoavarija, per kurią žuvo. Latvijos žiniasklaida rugpjūčio 5 dieną informavo, kad šalies pilietis pateko į autoįvykį ir tragiškai žuvo, tačiau tuomet nebuvo aiški aukos pavardė. Kaip paaiškėjo, tai Latvijos krepšinio pasaulyje žinomas žmogus.

1981 metais gimęs E.Surakas atstovavo Latvijos jaunimo rinktinėms Europos čempionatuose, įskaitant 1998-ųjų pirmenybes, kuriose Latvijos U-18 krepšinio rinktinė kovojo dėl bronzos medalių su Graikija ir jai pralaimėjo.

Tačiau šios kartos rinktinė pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo teisę varžytis pasaulio čempionate.

Praėjus metams po sėkmingo Europos čempionato, E.Surakas su Latvijos U-19 rinktine kovojo planetos pirmenybėse Portugalijoje, žaidė šešiose iš aštuonių rungtynių, tačiau ekipa medalių neiškovojo – liko devintoje pozicijoje.

E.Surakui nepavyko įsitvirtinti vyrų krepšinyje, tačiau jis nuo krepšinio nenutolo ir dirbo tiek treneriu, tiek ir klubų administracijose – jis buvo kelių Latvijos rinktinių trenerių štabe, dirbo vyrų Rigos ASK ir moterų Rigos TTT komandose.

Tai jau trečioji netektis iš tuometinės U-18 rinktinės – mirė taip pat Raimondas Jumikis ir Janis Cekulis.