Pasaulio čempionate suomiai Australiją kandžiojo tik du kėlinius – šie atsakė triuškinimu

Pasaulio krepšinio čempionato E grupėje pirmąją dvikovą sužaidė favoritai Australijos krepšininkai ir tamsusis arkliukas Suomijos rinktinė. Europos žiadėjai du kėlinius kabinosi autralams į atlapus, net pirmavo 8 taškų skirtumu, tačiau galiausiai skaudžiai nusileido net 72:98 (21:17, 19:28, 14:25, 18:28).

Australijos ir Suomijos krepšinio rinktinių mačas.<br> fiba nuotr.
Suomijos rinktinės lyderis  Lauri Markkanenas. <br> AFP/Scanpix nuotr.
Suomijos rinktinės lyderis Lauri Markkanenas. <br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Aug 25, 2023, 10:29 AM, atnaujinta Aug 25, 2023, 3:52 PM

Suomiai planetos pirmenybėse dalyvauja vos antrą kartą ir iki šio yra turnyruose iškovoję vos vieną pergalę.

Dvikovos pradžia, kaip ir tikėtąsi, buvo nelengva nė vienai iš komandų – sužaidus 5 min. australai po suomių atakų atsiliko 8:12.

Nors Azijos čempionai australai ir buvo perėmę inicityvą 17:16, tačiau suomiai nepatlyžo ir po pirmojo kėlinio jie pirmavo 21:17.

Antrame kėlinyje Lauri Markkaneno vedami suomiai atitrūko 25:20, 27:23. Įpusėjus ketvirčiui, Suomija jau buvo susikrovusi rekordinę 8 taškų persvarą 36:28.

Tačiau australai tą 8 taškų prarąją labai greitai panaikino ir paskutinę antrojo kėlinio minutę jau pirmavo 43:40, o ilsėtis išėjo pirmaudami 45:40.

Trečiąjį kėlinį australai pradėjo kur kas sėkmingiau ir pabėgo 49:40, 51:42. Įpusėjus trečiam kėliniui pirmą kartą australai buvo susikrovę dviženklę persvarą 56:46.

Nuo to momento Australija tik didino skirtumą ir po trijų kėlinių buvo priekyje 70:54, o lemiamo ketvirčio pradžioje jau peržengė ir 20 taškų skirtumą 75:54. Po to skirtumas tik didėjo – 88:61.

Į pergalę australus vedė Joshas Giddey. 20-metis krepšininkas per 25 minutes surinko 14 taškų (4/8 dvit., 0/2 trit., 6/7 baud.), 9 atkovotus kamuolius, 8 rezultatyvius perdavimus.

Jis galėto tapti pirmuoju žaidėju, kurs pasižymėtų trigubu dviženkliu, tačiau to neįvyko, nes ketvirtame kėlinyje jis sužaidė vos 4 minutes.

Nesustabdomas taip pat buvo ir Patty Millsas, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 25 taškai (9/14 dvit., 2/8 trit., 1/1 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai.

Suomių negelbėjo jų žvaigždė iš NBA Lauri Markkanenas, kuris per 29 minutes surinko 19 taškų (6/10 dvit., 1/7 trit., 4/4 baud.), 8 atkovotus kamuolius.

Australija: Patty Millsas 25 (8 atk. kam.), Joshas Giddey 14 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), Joe Inglesas 13, Dante Exumas 10.

Suomija: Lauri Markkanenas 19 (8 atk. kam.), Sasu Salinas 13, Alexanderis Madsenas ir Mikaelis Jantunentas po 8.

Per visą čempionatų istoriją šios ekipos dar nė karto nebuvo žaidusios.

E grupėje taip pat kovoja Vokietijos rinktinė ir namie Okinavoje kovojanti Japonijos komanda.