Kovoje dėl 17 vietos prancūzai pyktį išliejo ant Irano krepšininkų L. Markkaneno vedama Suomija susitvarkė su Žaliuoju Kyšuliu

Pasaulio krepšinio čempionate savo kovas dėl 17–32 vietų pradėjo rinkitnės, kurios nesėkmingai pasirodė pirmame etape ir užėmė savo grupėse 3–4 vietas.

Prancūzai pyktį išliejo ant Irano krepšininkų<br> FIBA nuotr.
 Suomija įveikė Žaliojo Kyšulio rinkinę.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Aug 31, 2023, 1:00 PM, atnaujinta Aug 31, 2023, 6:47 PM

P grupėje pirmąją pergalę iškovojo Libano krepšininkai, kurie 94:84 (32:20, 23:21, 18:25, 21:18) nugalėjo Dramblio Kaulo Kranto rinktinę.

Kaip ne keista, Libanas diktavo sąlyga viso mačo metu, turėdamas 2–12 taškų persvarą. Baigiantis dvikovai Afrikos žaidėjai sumažino skirtumą iki 84:86, tačiau Libanas ne tik atsilaikė, bet ramiai laimėjo.

Dramblio Kaulo Krantas: Jeanas Philippe‘as Dally 21 (4/6 tritaškiai), Patrickas Tape 15, Solo Diabate 11 (9 rez. perd.).

Libanas: Amiras Saoudas 29 (6/13 tritašk.), Omari Spellmanas 25, Sergio El Darwichas 12.

Grupių etape fiasko patyrę prancūzai kovoje dėl 17–32 vietų visą savo pyktį išliejo ant Irano krepšininkų.

Vincento Collet‘o aukėltiniai varžovus iš Azijos įveikė 82:55 (9:12, 26:15, 19:9, 28:19).

Prancūzija: Elie Okobo 13, Nando de Colo 12, Geurschonas Yabusele 11.

Iranas: Meisamas Mirzaei ir Behnamas Yakhchali po 11, Navidas Rezaeifaras 10.

Prancūzai grupių etape buvo sutriuškinti Kanados rinktinės, vėliau pralaimėję latviams baigė kovą dėl medalių ir galiausiai po sudėtingos kovos pirmąją pergalę iškovojo prieš Libaną.

Naujoje O grupėje pagaliau pergale džiaugėsi suomiai, kurie sugebėjo sutriuškinti Žaliojo Kyšulio salos rinktinę 100:77 (28:16, 26:23, 23:17, 23:21).

Tad Žaliasis Kyšulys ir Suomija grupėje dabar turi po 1 laimėjimą. Jau antrame kėlinyje suomiai buvo priekyje 35:18 ir jokių intrigų akistatoje nebuvo.

Aikštelėje ryškiausiai žibėjo NBA kovojantis suomis Lauri Markkanenas, kuris per 27 minutes įmetė 34 taškus (10/13 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 8/10 baudų metimų), atkovojo 9 kamuolius.

Žaliasis Kyšulys: Ivanas Almeida 17, Andersonas Correia 15 (1/6 tritašk.), Walteris Tavaresas 14 (12 atk. kam.).

Suomija: Lauri Markkanenas 34, Miro Little'as 10.

Tuo tarpu paskutiniame kėlinyje suspurdėję japonai 86:77 (15:19, 21:22, 17:21, 33:15) palaužė Venesuelos krepšininkus.

Trečiąjį kėlinį japonai Yuta Watanabe dvitaškio dėka užbaigė atsilikinėdami 53:62, tačiau paskutiniame ketvirtyje Azijos rinktinė įjungė aukščiausią pavarą.

Japonijos krepšininkai pradėjo nesustabdomai atakuoti varžovų krepšį ir kėlinį laimėję net 18 taškų skirtumu šventė pergalę.

Japonija: Makoto Hiejima 23, Yura Watanabe 21, Yuki Kawamura 19.

Venesuela: Garly Sojo 20, Nestoras Colmenaresas 17, Jhornanas Zamora 12.

Svarbią pergalę ketvirtadienį pasiekė Kinijos rinktinė: serbo Aleksandro Džordževičiaus treniruojami kinai M grupėje Maniloje 83:76 (24:27, 21:18, 24:14, 14:17) nugalėjo Angolą.

Kinams tai yra itin svarbi pergalė: mat jie su kitomis Azijos rinktinėmis varžosi dėl vienintelio olimpinio kelialapio.

Iki šiol vienintelę azijiečių pergalę buvo pasiekę japonai ir Libanas, o Iranas, Jordanija ir Filipinai buvo su nuliais.

Rimta konkurencija vyksta dėl vienintelio olimpinio kelialapio ir tarp Afrikos žemyno rinktinių – visos penkios komandos: Angola, Pietų Sudanas, Egiptas, Dramblio Kaulo Krantas bei Žaliasis Kyšulys turi po vieną pergalę.

Angola: Childe Dundao 17 (8 rez. perd.), Bruno Fernando 16, Silvio De Sousa 13.

Kinija: Jinqiu Hu 20, Kyle'as Andersonas 17, Mingxuanas Hu 16.

Dar vieną pergalę iškovojo Pietų Sudanas. Afrikiečiai 87:68 (34:17, 17:16, 9:17, 27:18) be didesnio vargo įveikė Filipinų krepšinio rinktinę.

Pietų Sudanas: Carlikas Jonesas 17, Majokas Dengas ir Nuni Omotas po 13.

Filipinai: Jordanas Clarksonas 24, Dwightas Ramosas 20, Arielas Johnas Edu 12.

N grupės mače Meksika taip pat pagaliau atidarė pergalių sąskaitą. Šiaurės Amerikos krepšininkai ketvirtadienį Maniloje 108:100 (31:22, 26:19, 21:27, 30:32) nugalėjo Naujosios Zelandijos krepšininkus.

Tiek meksikiečiai, tiek zelandiečiai dabar kovoja tik dėl galimybės gauti kvietimą į olimpinę atranką, nes tiesioginio bilieto į žaidynes jie niekaip negali iškovoti: tiek JAV, tiek ir Australijos rintkinės yra tarp 16 geriausių turnyro rinktinių.

Meksika: Francisco Cruzas 27 (6/9 tritaškiai), Fabianas Jaimesas 17 (11 atk. kam.), Joshua Ibarra ir Gabrielis Gironas po 16, Paulas Stollas 14.

Naujoji Zelandija: Reubenas Te Rangi 32 (6/9 tritaškiai), Finnas Delany 19, Shea Ili 18.

Egipto krepšininkai ketvirtajame kėlinyje sutelkę visas jėgas 85:69 (22:14, 18:22, 19:20, 26:13) įveikė Jordanijos komandą.

Egiptas: Ehabas Aminas ir Assemas Marei po 20, Anas Mahmoudas 14.

Jordanija: Sami Bzai 18, Ahmadas Dwairi 17, Freddy Ibrahimas 11.