Pratęsimo pareikalavusioje kovoje – „Kings“ ir anksčiau laiko mačą baigusio D. Sabonio pergalė prieš L. Jameso tempiamą „Lakers“

Domanto Sabonio atstovaujama „Sacramento Kings“ (2/1) ekipa po dramatiškos kovos 132:127 (41:28, 25:27, 21:28, 28:32, 17:12) įveikė nesenstančio LeBrono Jameso vedamą „Los Angeles Lakers“ klubą. Šiame mače lietuvis surinko solidų dvigubą dublį, tačiau dėl šešių pražangų mačą baigė anksčiau laiko.

Domantas Sabonis<br> USA Today/Scanpix nuotr.

2023-10-30 06:51, atnaujinta 2023-10-30 06:53

D.Sabonis aikštelėje praleido lygiai 34 minutes, per kurias pelnė 12 taškų (4/7 dvit., 1/1 trit., 1/3 baud.), atkovojo 15 atšokusių kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, lietuvis savo pasirodymą baigė anksčiau laiko, kuomet likus 3 minutėms ketvirtajame kėlinyje gavo šeštąją pražangą, kuomet prasižengė prieš Anthony Davisą.

„Sacramento Kings“ gretose neįtikėtiną mačą sužaidė De‘Aaronas Foxas. Kairiarankis taip per 34 minutes aikštelėje pelnė 37 taškus (11/16 dvit., 3/8 trit., 6/8 baud.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir sugriebė 4 atšokusius kamuolius.

Aikštelės šeimininkų gretose neblogą mačą sužaidė ir praėjusio sezono naudingiausias Eurolygos žaidėjas Aleksandras Vezenkovas. Puolėjas per 18,5 minutės surinko 11 taškų (2/4 dvit., 2/6 trit.) ir atkovojo 4 atšokusius kamuolius.

„Los Angeles Lakers“ gretose buvo sunkiai stabdomas L.Jameso ir A.Daviso duetas.

A.Davisas per beveik 42 minutes žaidimo laiko sumetė 30 taškų (10/20 dvit., 1/2 trit., 7/8 baud.) ir sugriebė net 16 atšokusių kamuolių.

Tuo tarpu L.Jamesas per 39 minutes aikštelėje buvo arti trigubo dublio. Rezultatyviausias visų laikų NBA krepšininkas pelnė 27 taškus (8/11 dvit., 3/8 trit., 2/6 baud.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, tačiau taip pat 8 kartus suklydo.

Mačo pradžioje kiek geriau atrodė „Sacramento Kings“. Aikštelės šeimininkai pirmajame ketvirtyje siautėjo puolime, per kurį D.Sabonis spėjo pelnyti 7 iš 12 savo taškų, o būtent tai Sakramento komandai po pirmųjų dvylikos žaidimo minučių leido pirmauti prieš Kalifornijos klubą (41:28).

Kone didžiąją antrojo kėlinio dalį geriau atrodė svečiai. „Los Angeles Lakers“ spurtavo 25:15 ir likus dviem minutėms iki ilgosios pertraukos buvo sumažinę savo deficitą iki 3 taškelių 56:53, tačiau prieš pat ilgąją pertrauką savuoju 7:0 spurtu atsakę „Sacramento Kings“ ilsėtis ėjo pirmaudami dviženkliu skirtumu (66:55).

Trečiojo kėlinio pradžia priklausė L.Jamesui, A.Davisui ir jo komandos draugams. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui svečiai surengė spurtą 10:20 ir sumažino „Sacramento Kings“ pranašumą iki 1 taško 76:75, tačiau eilinį sykį kėlinio pabaigoje D.Sabonio komanda minimaliai padidino savo pranašumą ir prieš ketvirtąjį kėlinį pirmavo 4 taškais (87:83).

Ketvirtajame kėlinyje scenarijus nuo trečiojo ir antrojo kėlinių pradžių nesikeitė. „Los Angeles Lakers“ vėl geriau pradėjo ketvirtąjį kėlinį, spurtavo 5:14 ir praėjus 3,5 minutės pirmavo 92:97, tačiau į savo rankas Sakramento ekipos likimą paėmė D.Foxas, kuris ketvirtajame kėlinyje pelnė 13 taškų.

Po prastoko ketvirtojo kėlinio starto „Sacramento Kings“ antroje kėlinio dalyje atrodė kur kas geriau ir kone visą antrąją ketvirčio dalį turėjo kelių taškų pranašumą. Visgi „Los Angeles Lakers“ taip lengvai pergalės nepaleido ir kabinosi iš paskutiniųjų. Kėlinio pabaigoje 5 taškus paeiliui surinko D‘Angelo Russellas, po dėjimą pridėjo L.Jamesas ir A.Davisas (113:113).

Esant lygiam rezultatui D.Foxas išprovokavo varžovo pražangą ir stojo mesti dviejų baudų. „Sacramento Kings“ lyderis įmetė abu metimus ir aikštelės šeimininkai pirmavo 115:113, tačiau savo žodį tarė „Karalius“. L.Jamesas prasibrovė arčiau krepšio bei likus 13-ai sekundžių išlygino rungtynių rezultatą (115:115).

Sakramento ekipa dar turėjo progą surengti ataką ir laimėti be pratęsimo, tačiau Keegano Murray tolimas metimas skriejo pro šalį ir komandos žaidė pratęsimą (115:115).

Kone visa pratęsimą pirmavo aikštelės šeimininkai, kuriuos į priekį vedė Malikas Monkas. Gynėjas tempė savo ekipą pratęsime bei pelnė 11 taškų per lemiamą atkarpą, kuri galop 132:127 leido „Sacramento Kings“ komandai išplėšti antrąją sezono pergalę ir nukauti galingąją „Los Angeles Lakers“ ekipą.

„Sacramento Kings“: De‘Aaronas Foxas 37 (8 rez. perd.), Malikas Monkas 22 (3/8 dvit., 4/9 trit., 4/5 baud.), Keeganas Murray 17 (8 atk. kam.), Domantas Sabonis (15 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Kevinas Huerteris (3/7 trit., 7 atk. kam.) po 12, Aleksandras Vezenkovas 11 (4 atk. kam.).

„Los Angeles Lakers“: Anthony Davisas 30 (16 atk. kam.), LeBronas Jamesas 27 (15 atk. kam., 8 rez. perd., 8 klaid.), Taureanas Prince‘as 20 (5/13 trit.), D‘Angelo Russellas 17 (9 rez. perd.), Rui Hachimura ir Christiaans Woodas po 11.