„Baskonia“ antrą savaitę iš eilės laimėjo vienu tašku – šįkart krito „Olympiakos“

Eurolygoje ketvirtadienį santykius aikštėje aiškinosi turnyro vicečempionas Pirėjo „Olympiakos“ klubas ir pasikeitimų trenerių štabe sulaukusi Vitorijos „Baskonia“ komanda. Po tikros dramos ir vėl tik vieno taško skirtumu pergalę pasiekė Vitorijos „Baskonia“ (3/4) su Tadu Sedekerskiu. Baskai 75:74 (20:26, 30:9, 17:25, 8:14) palaužė Igno Brazdeikio atstovaujamą „Olympiakos“. Prieš savaitę „Baskonia“ vienu tašku įveikė Belgrado „Partizan“.

Tadas Sedekerskis<br>G. Bitvinsko nuotr.

Nov 9, 2023, 7:09 PM, atnaujinta Nov 9, 2023, 10:10 PM

Nors pradžioje priekyje buvo šeimininkai, įspūdingas „Baskonia“ žaidimas antrame kėlinyje ir atkarpa 22:4 leido baskams pirmauti 50:32.

Trečiame kėlinyje svečiai pirmavo 61:43, bet šeiminikai atsakė spurtu 10:0 ir jau ketvirtame ketvirtyje jie išsiveržė į priekį 72:71.

Likus 10 sek. Giannoulis Larentzakis pataikė baudų metimus ir vėl išvedė „Olympiakos“ į priekį 74:73. Bet tašką mače padėjo „Baskonia“ krepšininkas Codi Milleris-McIntyre‘as, kuris pataikė dvitaškį ir paliko Pirėjo ekipos atakai 0,7 sekundės.

Per tą laiką nieko nebuvo nuveikta.

T.Sedekerskis per 35 minutes pelnė 12 taškų (3/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 3/3 baudos metimai), sugriebė 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

13 atkovotų kamuolių – pakartotas lietuvio asmeninis rekordas.

I.Brazdeikis per 9 minutes įmetė 2 taškus (1/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), sugriebė 2 kamuolius.

„Olympiakos“: Isaiah Canaanas 23 (5/8 tritaškiai), Alecas Petersas 22 (4/6 tritašk.), Moustapha Fallas 10 (24 naud. bal.). „Baskonia“: Chima Moneke 20 (28 naud. bal.), Tadas Sedekerskis 12, Markusas Howardas 11.

Tiek graikai, tiek ir ispanai negali pasigirti sėkmingu startu Eurolygoje. Gal todėl du laimėjimus turėjusi „Baskonia“ dar prieš ketvirtą varžybų turą pakeitė trenerį ir prie vairo ir vėl stojo Duško Ivanovičius.

Jo debiutas šiame sezone Vitorijos ekipos stratego poste buvo sėkmingas – po trijų pralaimėjimų iš eilės praėjusiame ture namie kovojusi „Baskonia“ susitvarkė su Belgrado „Partizan“ 84:83.

Baskų ekipoje jau ketvirtą sezoną žaidžia ir kapitono pareigas eina lietuvis Tadas Sedekerskis.

Tuo tarpu viena iš Eurolygos favoričių laikoma graikų „Olympiakos“ praėjusiame ture netikėtai paslydo ir išvykoje nusileido Stambulo „Fenerbahce“ 77:79.