Dramatiška kova Serbijoje baigėsi „Barcelona“ pergale prieš „Maccabi“

„Barcelona“ (8/2) krepšininkai ketvirtadienį vakare Belgrade 92:90 (26:31, 25:20, 19:17, 22:22) palaužė savo arenoje šalyje žaisti negalinčią Tel Avivo „Maccabi“ (5/4).

Dramatiška kova Serbijoje baigėsi „Barcelona“ pergale prieš „Maccabi“<br> AP/Scanpix nuotr.

Nov 23, 2023, 9:00 PM, atnaujinta Nov 23, 2023, 11:44 PM

Pirmoje rungtynių pusėje „Maccabi“ ilgą laiką kontroliavo situaciją, tačiau Izraelio ekipa nesugebėjo susikurti svaresnės persvaros ir galiausiai į ilgąją pertrauką žengė rezultatui esant lygiam – 51:51.

Trečiasis kėlinys prasidėjo svečių spurtu 10:0, bet kaip ir „Maccabi“, taip ir „Barcelona“ savo pranašumo išlaikyti nesugebėjo.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Maccabi“ pirmavo 81:80, tačiau tuomet šeimininkų lyderis Wade‘as Baldwinas užsidirbo antrąją techninę pražangą ir buvo išvarytas iš rungtynių.

Amerikiečiui palikus aikštelę „Barca“ išsiveržė į priekį, tačiau kova ir toliau vyko taškas į tašką. Priešpaskutinė rungtynių minutė prasidėjo rezultatui esant lygiam – 89:89, o vieną baudos metimą pataikęs Jasielis Rivero išvedė šeimininkus į priekį, tačiau Nicolo Laprovittolos dvitaškis vėl suteikė persvarą katalonams.

Likus žaisti 12 sekundžių Antonius Clevelandas prasižengė prieš N.Laprovittolą šiam metant tolimą metimą. Iki tol visus 5 baudos metimus pataikęs argentinietis įsigudrino pataikyti tik vieną baudą ir suteikė vilties Tel Avivo komandai. Iniciatyvos paskutinėje atakoje ėmėsi Lorenzo Brownas, bet jo metimas su sirena iš toli buvo netikslus.

„Barcelona“ gretose išsiskyrė N.Laprovittola, kuris pelnė 23 taškus (4/7 dvit., 3/6 trit., 6/8 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, suklydo 4 kartus ir surinko 19 naudingumo balų.

Naudingiausiai „Maccabi“ komandoje rungtyniavo mačo nebaigęs W.Baldwinas. Amerikietis aikštę paliko savo sąskaitoje turėdamas 19 taškų (5/7 dvit., 2/4 trit., 3/4 baud.), po 1 atkovotą ir perimtą kamuolį, 8 rezultatyvius perdavimus, 6 klaidas ir 22 naudingumo balus.

Katalonai turėjo verstis be Roko Jokubaičio, o jį pakeitė kitas lietuvis, 17-metis Kasparas Jakučionis.

Ketvirtoje Ispanijos lygoje žaidžiantis K.Jakučionis šį sezoną renka po 17 taškų, 5,6 atkovoto kamuolio, 4,4 rezulatyvaus perdavimo ir 20,3 naudingumo balo.

Visgi, lietuvis savo progos pasireikšti negavo.

„Maccabi“: Wade‘as Baldwinas 19, Joshas Nebo 13, Lorenzo Brownas 12.

„Barcelona“: Nicolas Laprovittola 23, Alexas Abrinesas 16, Willy Hernangomezas 13.

„Barca“ su 8 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais užima 2-ąją vietą Eurolygoje.

Tel Avivo ekipa per 9 rungtynes šventė 5 pergales ir rikiuojasi 8-oje pozicijoje.

Praėjusiame sezone „Barcelona“ laimėjo abu tarpusavio mačus.