„Žalgirio“ lyderis K. Evansas svarbiausiu momentu pratrūko tritaškiais ir Eurolygoje palaidojo „Valencia“

Kauno „Žalgiris“ (7/13) Eurolygoje pasitiko dar vieną dvigubą savaitę, kurios metu pirmąjį mačą žalgiriečiai žaidė Ispanijoje, o lietuvių varžovu buvo jau kartą LKL čempioną įveikusi „Valencia“ (10/10). Po intriguojančios akistatos kauniečiai smogė ispanams 84:79 (27:21, 21:21, 14:22, 22:15) ir iškovojo septintąją pergalę Eurolygoje.

Kauno „Žalgirio“ ekipa kovoja su „Valencia“<br> zalgiris.lt nuotr.
Kauno „Žalgirio“ ekipa kovoja su „Valencia“<br>R.Vilkelio nuotr.
Kauno „Žalgirio“ ekipa kovoja su „Valencia“<br>Betsafe-LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

Jan 9, 2024, 8:32 PM, atnaujinta Jan 9, 2024, 11:47 PM

Pergalę Lietuvos ekipai lėmė ketvirtame kėlinyje pataikyti Keenano Evanso tritaškiai – iš viso jis įmetė 6 tolimus metimus iš 9. Jis tempė ekipą, kai ji atsiliko 4 taškais ir iš viso surinko 24 taškus.

Tai buvo jau trečiasis žalgiriečių vyriausiojo trenerio Andrea Trinchieri mačas Eurolygoje –dabar jis turi du laimėjimus ir vieną nesėkmę.

Kauniečiai į Valensiją išvyko po tragiško pralaimėjimo Vilerbane praėjusią savaitę, kur pralaimėjo visiškam turnyro autsaideriui ASVEL 79:93. Prancūzai kauniečius įveikė šį sezoną du kartus.

Pirmame rate, kai kauniečiams dar vadovavo Kazys Maksvytis, ispanų „Valencia“ laimėjo Lietuvoje 87:72.

Praėjusiame ture ispanai namie po atkaklios kovos nusileido Atėnų „Panathinaikos“ 81:82.

Šįkart kauniečiai neatrodė pasimetę ir, pradėję mačą 5:0, du kėlinius diktavo savo sąlygas, juolab, kad mėtė žalgiriečiai beveik be klaidų. Mūsiškiai turėjo 4–9 taškų persvarą, o ilsėtis išėjo pirmaudami 48:42.

Po didžiosios pertraukos „Valencia“ suskubo mažinti atotrūkį ir 3 min. pirmą kartą dvikovoje persvėrė rezultatą savo naudai 55:54, 57:54 ir tai privertė A.Trinchieri imti minutės pertraukėlę – mat atkarpa buvo pralaimėta 6:15.

Baigiantis ketvirčiui „Valencia“ turėjo jau solidesnį atotrūkį – 64:59, tačiau E.Sumnerio tritaškius sugrąžino svečius į žaidimą.

Lemiamame ketvirtyje ispanai diktavo sąlygas, tačiau sužaidus 3 min. po K.Evanso tritaškio Kaunas buvo priekyje 67:66.

Varžovai įmetė dvitaškį, o tuomet atakoje prieš K.Evansą buvo sužaista neleistinai ir buvo skirta nesportinė pražanga – „Žalgirio“ legionierius įmetė du baudos metimus, dar tritaškį pridėjo B.Manekas ir kauniečių persvara buvo 72:68.

Ispanai sumažino atsilikimą ir likus 3 min. išsiveržė į priekį – 73:72. Dar blogiau, kad R.Šmitas puldamas gavo nesportinę pražangą, tačiau ispanai įmetė tik vieną tašką. Kitoje atakoje K.Evansas įmetė tritaškį ir padėjo atitrūkti 80:76.

Kai ispanai sumažino skirtumą iki 78:80, už spyrį metimo metu nesportinę pražangą gavo tas pats K.Evansas.

Varžovai įmetė baudą ir turėjo 22 sek. lemiamai atakai. Tačiau nieko gero nenuveikė, prarado kamuolį, o kauniečiai pelnė 4 taškus be atsako ir šventė pergalę.

„Valencia“: Brandonas Daviesas 18 (5 atk. kam., 24 n.b.), Chrisas Jonesas 13, Semi Ojeleye 9, Damienas Inglisas 8, Jaredas Harperis ir Stefanas Jovičius – po 7.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 24 (6/9 trit., 5 rez. perd., 23 n.b.), Edgaras Ulanovas 14 (8 atk. kam., 22 n.b.), Rolandas Šmitas 12 (6 atk. kam.), Laurynas Birutis 11 (2 atk. kam.), Brady Manekas 8, Dovydas Giedraitis 6, Edmondas Sumneris 5, Lukas Lekavičius 4.