Pergalingu „Barcelona“ ekipos puolėjo metimu pažymėtame mače – solidus R. Jokubaitis

Rokas Jokubaitis sužaidė solidžias rungtynes, o Barselonos „Barcelona“ (12/6) šventė dramatišką pergalę Ispanijos pirmenybėse prieš Tenerifės „Lenovo“ (9/9) krepšininkus.

Jabari Parkeris<br>ZEUS/ZUMAPress.com/SPO/Scanpix nuotr.

Jan 14, 2024, 9:22 PM

Visas mačas klostėsi taškas į tašką, o likus 49 sekundėms „Lenovo“ gretose tolimą metimą pataikė lietuviškų šaknų turintis Timas Abromaitis, kuris išvedė Tenerifės komandą į priekį (79:80).

Po to Nikola Kaliničius po netikslaus varžovų metimo išprovokavo pražangą ir pataikė vieną baudos metimą (80:80).

Kitoje aikštės pusėje „Lenovo“ gynėjas Kyle‘as Guy‘us nepataikė dvitaškio, kuris būtų sugrąžinęs Tenerifės klubo persvarą.

„Barca“ apsigynė ir turėjo savo lemiamą užpuolį, kurio metu sužibėjo ir rungtynių herojumi tapo 2014 antrasis NBA naujokų biržos šaukimas Jabari Parkeris. Izoliacinėje situacijoje puolėjas žengė žingsnį atgal ir pataikė lemiamą rungtynių tritaškį, po kurio liko vos 0,3 sekundės Tenerifės komandai, kuri per likusį laiką taip ir nebeužpuolė (83:80).

R.Jokubaitis šiame mače ant parketo praleido net 27 minutes, per kurias pasižymėjo 7 taškais (2/3 dvit., 1/1 trit., 0/2 baud.), 6 rezultatyviais perdavimais ir 9 naudingumo balais.

„Barcelona“ ekipos herojimu tapęs J.Parkeris šiame mače per 30,5 minutės pelnė 12 taškų (3/3 dvit., 2/5 trit.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 10 naudingumo balų.

Tenerifės gretose žibėjo veteranas Giorgis Šermadinis. 34-erių puolėjas per 28,5 minutės sumetė 22 taškus (10/14 dvit., 2/4 baud.), sugriebė 8 atšokusius kamuolius ir užfiksavo 23 naudingumo balų pasirodymą.

Artėjančią savaitę „Barcelona“ Eurolygoje susikaus su Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkais.

„Lenovo“: Giorgis Šermadinis 22, Kyle’as Guy’us 13 (4/6 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud., 5 rez. perd., 20 naud. bal.), Timas Abromaitis 10 (2/2 dvit., 2/4 trit.), Marcelinho Huertasas 9 (3/6 dvit., 1/3 trit., 7 rez. perd.) ir Jaime Fernandezas 8 (1/3 dvit., 1/4 trit., 3/4 baud.).

„Barcelona“: Dario Brizuela 16 (5/7 dvit., 3/4 trit., 5 atk. kam.), Janas Vesely 14 (6/11 dvit., 2/2 baud., 4 atk. kam.), Jabary Parkeris 12, Tomašas Satoransky 10 (2/3 dvit., 2/3 trit., 4 atk. kam.), Willy Hernangomezas 9 (3/4 dvit., 3/4 baud., 5 atk. kam.), Oriolas Pauli 8 (2/2 dvit., 1/1 trit., 1/1 baud.) ir Rokas Jokubaitis 7.