„Wolves“ laidoja Europos taurės sezoną – „Prometey“ sudaužė vilniečius ir jų viltis tęsti kovą dėl trofėjaus

Vilniaus „Wolves“ trečiadienį Rygoje žaidė bene svarbiausias šio sezono rungtynes Europos taurės turnyre: A grupėje Latvijos sostinėje mūsų klubas 15-ojo turo akistatoje kovėsi su Ukrainos Slobožanskės „Prometey“ klubu ir po triuškinančios nesėkmės 64:91 (15:29, 14:20, 23:21, 12:21) palaidojo visus šansus tęsti varžybas pasibaigus reguliariam sezonui.

„Wolves“ dvikova su „Prometey“<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jan 17, 2024, 6:13 PM, atnaujinta Jan 17, 2024, 11:18 PM

„Prometey“ nuo mačo pradžios turėjo žaidimo vadžias savo rankose ir turėjo net 29 taškų persvarą.

Pirmojo rato dvikovoje Vilniuje Kęstučio Kemzūros vedamas „Wolves“ sugebėjo palaužti ukrainiečius 85:71, tačiau antroje dvikovoje ukrainiečiai skolą sugrąžino su kaupu.

Vilniečiai su penkiomis pergalėmis po 15 mačų liko 8-oje vietoje ir nuo šeštosios pozicijos, kuri suteikia galimybę varžytis atkrintamuosiuose mačuose, dabar atsilieka 3 įskaitiniais taškais. Net ir laimėjus visus likusius mačus „Wolves“ neaplenktų viską pralaimėjusių „Prometey“, nes tarpusavio akistatoje vilniečiai nusileido didesniu nei 16 taškų skirtumu.

Ukrainiečiai savo dvikovą žaidė Rygoje dėl Rusijos paskelbto karo prieš šią nepriklausomą šalį.

Trečiadienį ukrainiečiai kur kas aršiau pradėjo mačą ir pirmavo įpusėjus ketvirčiui 11:7, o po to net ir 21:9. Po pirmojo kėlinio „Prometey“ buvo priekyje  29:15. Antrame kėlinyje Ukrainos klubas buvo pabėgęs ir 32:17.

„Wolves“ pabandė sumažinti atsilikimą ir tai padarė iki 23:32, tačiau šeimininkai ir vėl spurtavo 45:27.

Ilsėtis ekipos išėjo „Prometey“ pirmaujant jau triuškinančiu rezultatu 49:29.

Trečiasis kėlinys prasidėjo ir vėl Ukrainos komandos spurtu – po dviejų minučių ji buvo priekyje jau 53:29, 56:31.

Ketvirčio viduryje „Wolves“ sugebėjo aptirpdyti skirtumą iki 40:57, tačiau tritaškiu „Prometey“ ir vėl atstatė dvidešimties taškų skirtumą 60:40.

Vis dėlto baugiantis trečiam kėliniui K. Kemzūros kariauna sugebėjo surengti spurtą ir atkurti intrigą - 50:60, bet šeimininkai po kelių svečių klaidų ir vėl sugebėjo atsitiesti 64:50.

Prieš lemiamą atkarpą Slobožanskės komanda buvo priekyje 70:52 ir neatrodė, kad vilniečiai sugebėjo perlaužti įvykių eigą.

Ketvirtame kėlinyje šeimininkai spurtavo 7:0 ir buvo priekyje 77:52. Paskutinėįmis minutėmis ukrainiečiai pirmavo ir 88:59.

„Prometey“: Ronaldas Marchas 16, Oleksandras Lipovyy (3/4 trit.) ir Illja Sydorovas po 13, Calebas Agada (2/3 trit.), Tai Odiase ir Issufas Sanonas  po 10, Gianas Clavellas 7 (1/7 trit.).

„Wolves“: Jeffery Tayloras 18 (3/5 trit.), Garrisonas Brooksas 14, Tre'Shawnas Thurmanas 9, Christianas Mekowulu 6, Eigirdas Žukauskas ir Kristupas Žemaitis po 5, Vitalijus Kozys 3, Arnas Beručka ir Rasheedas Sulaimonas po 2.

Praėjusiame Europos taurės ture komandoms sekėsi skirtingai. Jei „Wolves“ namuose 91:89 palaužė Liublianos „Olimpija“ klubą, tai „Prometey“ svečiuose 72:93 neprilygo Paryžiaus „Paris Basketball“ ekipai.