„Lietkabelis“ laidoja Europos taurės turnyro sezoną – pralaimėjo „Turk Telekom“ ir prarado visus šansus prasimušti į kitą etapą

Panevėžio „Lietkabelio“ klubas trečiadienio Europos taurės turnyro B grupės 15-ojo turo dvikovoje negalėjo daugiau suklupti – Lietuvos ekipai prieš Ankaros „Turk Telekom“ žūtbūt reikėjo pergalės. Tačiau ši užduotis Nenado Čanako ekipai tapo neįveikiama – lietuviai nusileido 73:88 (16:19, 20:25, 24:15, 13:29) ir prarado visus šansus tęsti varžybas kitame etape. Per likusius du turus jie jau niekaip neužims kelialapį į atkrintamuosius mačus lemsiančią šeštąją poziciją.

Panevėžio „Lietkabelis“ dar kovoja Europos taurėje.<br>Betsafe-LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 24, 2024, 6:01 PM, atnaujinta Jan 24, 2024, 9:08 PM

Viską lėmė paskutinis kėlinys, kuriame šeimininkai užspaudė klaidas dariusius panevėžiečius, leidę įmesti vos 13 taškų, o praleidę 29. Iš viso per dvikovą Lietuvos ekipa padarė 15 klaidų.

Panevėžiečiai blankokai startavo rungtynėse ir turėjo 7 taškų atsilikimą – 8:15, tačiau pirmąjį kėlinį baigė turėdami tik trijų taškų deficitą 16:19.

Antrame kėlinyje šeimininkai labai greitai įgijo solidesnę persvarą – 27:18, 32:21. Baigiantis kėliniui Panevėžys buvo apmažinęs skirtumą iki 6 taškų, tačiau galiausiai ilsėtis išėjo atsilikdamas 36:44.

Trečiame kėlinyje „Turk Telekom“ ir vėl padidino persvarą iki dviženklės persvaros 49:38, tačiau po Deivido Sirvydžio baudos metimo, tritaškio  ir Stefano Birčevičiaus dvitaškio rezultatas tapo 47:49.

Maža to – po D.Sirvydžio tritaškio „Lietkabelis“ po ilgo laiko tarpo išsiveržė į priekį 50:49, o prieš lemiamas dešimt minučių pirmavo 60:59.

Sužaidus tris minutes rezultatas buvo lygus 64:64, o įpusėjus ketvirtame kėlinyje šeimininkai buvo priekyje 68:64.

Likus dviems minutėms turkai įgijo dviženklę persvarą 77:67 ir mačo baigtis tapo aiški.

Šiose rungtynėse negalėjo ekipai padėti Gediminas Orelikas.

Varžovų gretose itin galingai sužaidė Tyrone'as Wallace’as, kuris per 36 minutes pelnė 31 tašką (8/10 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 39 naudingumo balus.

Panevėžio komandos lyderiu buvo D.Sirvydis – jis per 35 minutes įmetė 18 taškų (2/6 dvit., 3/12 trit., 5/8 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 12 naudingumo balų.

„Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 18, Dovis Bičkauskis 14, Gabrielius Maldūnas ir Martynas Varnas po 9, Vytenis Lipkevičius (1/6 trit.) ir Stefanas Birčevičius po 7, Nikola Popovičius 4.

„Turk Telekom“: Tyrone'as Wallace'as 31, Jamesas Palmeris 20, Yigitcanas Saybiras ir Jarrodas Jonesas po 13, Okbenas Ulubay 6.

Panevėžio klubas Europos taurės B grupėje rikiuojasi devintoje vietoje: ir toliau lieka su 5 laimėjimais.

Būtent iš „Turk Telekom“ komandos praėjusių metų spalį buvo atleistas panevėžiečių ekipos strategas Nenadas Čanakas, kuris „Lietkabelyje“ po to pakeitė Robertą Štelmacherį.

Pirmojo rato mače namie panevėžiečiai po pratęsimo palaužė turkus 93:86.

„Lietkabeliui“ po šios dvikovos lieka sužaisti dvi rungtynes: į Panevėžį atvyks beviltiškas grupės autsaideris Vroclavo „Sląsk“ ir šį sezoną nelauktai sėkmingai žaidžianti „Universitatea“.

Praėjusiame ture „Lietkabelis“ nesugebėjo įveikti vieno iš lyderių prancūzų Breso Burgo „JL“ klubo 71:104.

B grupėje, kurioje žaidžia „Lietkabelis“, keturis kelialapius į atkrintamąsias varžybas jau užsitikrino Las Palmo „Gran Canaria“, Burgo „JL“, Ulmo „ratoriopharm“ ir Klužo „Universitatea“.

Šios keturios komandos paskutiniuose turuose kovos dėl dviejų tiesioginių kelialapių į ketvirtfinalį.