M. Grigonis sužaidė prasčiausias sezono rungtynes, o „Maccabi“ nutraukė pergalingą „Panathinaikos“ seriją

Marius Grigonis sužaidė prasčiausias sezono rungtynes, o „Panathinaikos“ (14/9) Belgrade pralaimėjo prieš Tel Avivo „Maccabi“ (13/10).

Marius Grigonis<br>ZUMAPress.com/SPO/Scanpix nuotr.

Jan 25, 2024, 8:36 PM, atnaujinta Jan 25, 2024, 11:50 PM

„Panathinaikos“ išvykoje 90:75 (21:18, 15:25, 23:19, 16:28) nusileido prieš „Maccabi“ krepšininkus. Po šios pergalės Izraelio ekipa nutraukė dviejų iš eilės pralaimėjimų Eurolygoje seriją.

Primename, kad dėl „Hamas“ sukelto karo Izraelyje „Maccabi“ priversta namų rungtynes žaisti Serbijoje (Belgrade).

„Maccabi“ nutraukė keturių iš eilės „Panathinaikos“ pergalių seriją Eurolygoje.

Pirmąją šių ekipų akistatą Eurolygoje 86:81 taip pat laimėjo „Maccabi“ krepšininkai.

M.Grigonis aikštelėje praleido 25,5 minutės, per kurias pelnė 5 taškus (1/3 dvit., 1/6 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko -1 naudingumo balą. Tai – blogiausias lietuvio pasirodymas šį sezoną Eurolygoje. Prieš tai kaunietis dukart buvo pasižymėjęs 3 naudingumo balų pasirodymais. Be to, tai buvo penktasis M.Grigonio mačas paeiliui, kuomet gynėjas pataiko bent vieną tritaškį Eurolygos mače.

Pirmajame rungtynių kėlinyje geriau atrodė M.Grigonio atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“, kuri kėlinį laimėjo 21:18, tačiau viskas aukštyn kojomis apsivertė antrajame ketvirtyje.

„Maccabi“ antrajame kėlinyje įjungė aukštesnę pavarą puolime, o kartu puikiai darbavosi gynyboje, kas lėmė, kad po dviejų kėlinių aikštelės šeimininkai pirmavo prieš Graikijos klubą solidžiu skirtumu (36:43).

Trečiojo kėlinio pradžoje „Maccabi“ trumpam išsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu (42:55), tačiau po to Graikijos grandai surengė spurtą 10:0 ir daugiau nei perpus nukirpo „Maccabi“ pranašumą (52:55). Per likusį laiką abi ekipos keitėsi taškais ir į ketvirtąjį kėlinį „Pao“ ėjo turėdama minimalų deficitą (59:62).

Ketvirtajame kėlinyje į „Pao“ taškus atsakė „Maccabi“ krepšininkai, kurie įpusėjus ketvirčiui susigrąžino kiek didesnį atotrūkį nuo Graikijos ekipos (66:73).

Buvęs Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ ir Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ legionierius Panagiotis Kalaitzakis bandė tempti „Pao“ į priekį, tačiau į jaunojo graiko taškus atsakė ir „Maccabi“ krepšininkai, kurie pernelyg neleido „Pao“ priartėti. Galop svečių šturmą atlaikę ir 9:17 atkarpą laimėję Izraelio krepšininkai 90:75 šventė pergalę prieš „Panathinaikos“.

„Maccabi“ į pergalę tempė Wade'as Baldwinas. Gynėjas per beveik 31 minutę aikštelėje sukratė 22 taškus (6/7 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus, sugriebė 3 atkovotus kamuolius, išprovokavo 7 pražangas ir sukaupė net 33 naudingumo balus.

Ryškiausiai „Panathinaikos“ gretose žaidė P.Kalaitzakis, kuris pagerino savo taškų ir naudingumo rekordus Eurolygoje. Lietuvoje žaidęs puolėjas per beveik 21 minutę pelnė 17 taškų (3/5 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir sukaupė 14 naudingumo balų.

„Maccabi“: Wade'as Baldwinas 22, Joshas Nebo (7/10 dvit., 12 atk. kam., 24 naud. bal.), Lorenzo Brownas (3/8 dvit., 1/3 trit., 5/6 baud., 7 rez. perd., 3 atk. kam., 19 naud. bal.) ir Bonzie Colsonas (2/5 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud., 3 atk. kam.) po 14.

„Panathinaikos“: Panagiotis Kalaitzakis 17, Konstantinos Mitoglou (2/3 dvit., 2/5 trit., 3/4 baud., 8 atk. kam., 5 klaid.), Jerianas Grantas (3/5 dvit., 2/5 trit., 1/2 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Kendrickas Nunnas (3/10 dvit., 1/4 trit., 4/4 baud., 3 atk. kam., 3 rez. perd.) po 13.