Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“ (14–5) pratęsė pergalių seriją „SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygoje“. Uostamiesčio komanda namuose 79:53 (19:22, 15:3, 23:6, 22:22) nugalėjo Vilniaus „Kibirkštį“ (10–7) ir triumfavo 9 sykį paeiliui.

Karalienės taurės pusfinalio repeticijoje „Neptūnas-Amberton“ pranoko „Kibirkštį“<br>V. Selivončiko nuotr.

moterulyga.lt

Feb 27, 2024, 8:30 PM

Susitikome pradžia buvo apylygė ir po pirmųjų 10 minučių priekyje dar buvo „Kibirkštis“ (22:19), tačiau antrajame kėlinyje prasidėjo vilniečių kapituliacija.

Sostinės ekipos krepšininkės per šį ketvirtį pataikė vos 1 dvitaškį iš 10, suklydo 6 kartus ir į pasitarimą rūbinėje išėjo turėdamos 9 taškų deficitą (25:34).

Po ilgosios pertraukos „Kibirkšties“ vargai ir toliau tęsėsi. Dalia Donskichytė pirmąją ataką pradėjo taikliu tolimu metimu (28:34), bet tada komanda ir vėl įstrigo šeimininkių gynybos gniaužtuose ir per artimiausias 6,5 minutės nepelnė nė taško.

Tuo pasinaudojęs „Neptūnas-Amberton“ spurtavo 15:0 atkarpa ir uždarė šio mačo nugalėtojų klausimą trečiajame kėlinyje (49:28).

Artėjant rungtynių pabaigai pajūrio komanda neatleido gazo pedalo ir dar labiau padidino savo persvarą iki rekordinės (79:46).

Klaipėdietėms Brigita Sinickaitė per 25 minutes pelnė 14 taškų (0/2 dvit., 3/3 trit., 5/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

Viktorija Balaban per 24 minutes pridėjo 14 taškų (3/6 dvit., 2/4 trit.), 5 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus bei 17 efektyvumo balų.

Sostinės ekipoje išsiskyrė Justina Miknaitė, kurios sąskaitoje per 24 minutes buvo 8 taškai (2/5 dvit., 0/1 trit., 4/6 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas ii 11 naudingumo balų.

„Sakyčiau spurtą lėmė koncentracija, nes rungtynių pradžioje visiškai nesilaikėme plano nei puolime, nei gynyboje, galbūt emocijos sukilo, nes tai vis tiek principinė kova, – po pergalės dėstė „Neptūno-Amberton“ strategas Martynas Airošius. – O antrajame ir trečiajame kėlinyje truputį nusiraminome, pradėjome daryti tai, ką buvome susitarę ir tai akivaizdžiai pradėjo veikti bei dėl to džiugu.“

Šių komandų kovo 9 dieną taip pat lauks „SMART WAY Karalienės taurės“ pusfinalio akistata, kuri vyks Vilniuje, „Jeep“ arenoje. „Kibirkštis“ šį trofėjų yra laimėjusi trejus paskutinius metus iš eilės.

„Neptūnas-Amberton“: Viktorija Balaban (2/4 trit., 5 atk. kam., 4 per. kam.) ir Brigita Sinickaitė (3/3 trit., 5/6 baud., 7 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kld.) po 14, Rūta Stipra 13 (6/11 dvit., 6 atk. kam., 2 blok.), Maria Delgado 11 (1/5 trit.), Uliana Datsko 8 (4/6 dvit.), Marina Solopova 7.

„Kibirkštis“: Dalia Donskichytė 10 (1/6 trit., 2 blok., 4 kld.), Gabrielė Šulskė 9 (2/8 dvit., 5/6 baud., 4 rez. perd.), Justina Miknaitė 8.